Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2007-11-15

Įvadas į Microsoft Silverlight (2 dalis)

Publikuota: Silverlight

Pirmoje įvado į Silverlight dalyje aš aptariau tipinę Silverlight projekto struktūrą bei parodžiau “Hello World!” programos pavyzdį. Šioje dalyje aptarsime kaip galima reaguoti į vartotojo veiksmus bei kurti dinaminius vaizdus.

Patobulinta Silverlight „Hello World!“ aplikacija

Prieš tai pateiktas pavyzdys neturėjo jokio atsako į vartotojo veiksmus. Pridėkime prie mūsų „Hello World!“ pavyzdžio reakciją į pelės paspaudimą. Tuo tikslu atidarysime Page.xaml.cs failą, kuris atrodo taip:

Panašiai kaip ASP.NET puslapiai turi paveldėti iš Page klasės, Silverlight aplikacijos paveldi iš Canvas klasės. Modifikuokime Page_Loaded metodą taip, kad paspaudus ant užrašo „Hello World!“ jo spalva pasikeistų iš žalios į raudoną. Kodas atrodys taip:

Dinaminės Silverlight aplikacijos

Įvade buvo paminėta, kad Silverlight įgalina kurti šiuolaikines dinamines web-aplikacijas .NET aplinkoje. Tam pasinaudosime Expression Blend 2 programa. Expression Blend buvo kuriamas kaip dizainerių įrankis, skirtas kurti XAML kalba pagrįstas Windows Presentation Foundation aplikacijų sąsajas (angl. interface). Kadangi Silverlight grafinė sąsaja irgi paremta XAML kalba, pradedant nuo 2 versijos Expressions Blend palaiko ir Silverlight projektus.

Visual Studio lange pažymime Page.xaml failą ir iš kontekstinio meniu pasirenkame Open in Expression Blend punktą:

Expression Blend 2 atidarė ne tik Page.xaml failą, bet ir visą mūsų Silverlight projektą.

Norint pakeisti „Hello World!“ užrašo dydį ant mygtuko paspaudimo:

  • Objects and Timeline įrankių juostoje pridedame naują laiko juostą (timeline).

  • Suteikiame norimą pavadinimą bei pažymime Create as a Resource, kad laiko juosta būtų pasiekiama iš C# kodo.

  • Sukurtoje laiko juostoje pertempiame žymę dviem sekundėmis į priekį.

  • Mažiname teksto bloko dydį.

  • Atnaujiname metodą, apdorojantį pelės paspaudimą

Po tokių manipuliacijų atitinkamai keičiasi ir XAML failas:

Apibendrinant…

Microsoft Silverlight 1.1 yra galinga technologija interaktyvių web aplikacijų kūrimui. Adaptuotos .NET 3.5 versijos dėka, programavimas su Silverlight bus intuityvus daugeliui .NET programuotojų. Kadangi technologija remiasi jau egzistuojančiais standartais (Javascript/Ajax, XAML, .NET kalbos), jums nebereikės jos nagrinėti „nuo nulio“, todėl perėjimas prie Silverlight dar paprastesnis.

Svarbu pabrėžti, Silverlight 1.1 šiuo metu yra tik alfa stadijoje, todėl spręsti apie galutinį produktą dar anksti. Palauksime kitų metų…

P.S. Visiems norintiems pamatyti Silverlight aplikacijas gyvai, užsukite į www.silverlight.net.


Atgal į: Įvadas į Microsoft Silverlight (2 dalis)