Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2008-11-13

TechEd Developers - 2 diena

Publikuota: Konferencijos

Antroji TechEd Developers diena buvo tikrai įdomi pagal sesijų turinį. Pirmoji sesiją, „A Frist Look at Oslo, Dublin and Forkflow Foundation 4.0“, kaip ir seka iš pavadinimo buvo skirta naujiems Microsoft produktams apžvelgti. Pristatymo pradžioje dar kartą buvo paminėti Workflow Foundation privalumai: ypač geras tinkamumas ilgai vykdančioms užduotims, deklaratyvus veiklų aprašymas ir veiklių išlygiagretinimas. Trumpai buvo aptartos ir pagrindinės WF naujienos (apie jas rašysiu kitoje dalyje).
Viena iš priežasčių, kodėl WF taip ir nepradėjo masiškai naudoti – talpinimo problemos skirtingose platformose: Windows Forms, ASP.NET, WCF ir t.t. Dėl šios priežasties šiuo metu kuriamas naujasis talpinimo servisas skirtas Windows Server 2008 kodiniu pavadinimu Dublin. Jo dėka galima bus ne tik paprasčiau talpinti darbų sekas ASP.NET aplikacijose ir WCF servisuose, bet ir padaryti darbų sekas pasiekiamas kaip WCF servisus. Šalia to su Dublin bus prieinami papildomi valdymo įrankiai (IIS priedai, PowerShell komandos) bei kiti  pagalbiniai servisai (pvz., žurnalizavimas, serviso būsenos stebėjimas ir pan.)
Paskutinė tema kuri trumpai buvo užkabinta – šiuo metu kuriama modeliavimo platforma kodiniu pavadinimu Oslo. Kadangi dar produktas yra labai ankstyvoje stadijoje, tai pasakė tik tiek, kad modeliavimui bus naudojama kalba „M“. Jos pagalba iš WF veiklų galima bus kurti verslo procesus, o pačios WF veiklos galės atlikti verslo operacijas WCF servisų pagalba. Ar jums tai neprimina į paslaugas orientuotą architektūrą (angl. SOA)?
„End-to-End Database Development using VSTS 2008 Database Edition“ – antrasis pristatymas kuriame dalyvavau. Jo metu buvo aptariami pagrindiniai šios Visual Studio versijos privalumai:

 • Duomenų bazės objektų versijavimas;

 • SQL skriptų generavimas pagal duomenų bazės schemą;

 • Švaraus instaliavimo ir atnaujinimo SQL skriptų generavimas;

 • Duomenų bazės unit testavimas ir automatinis duomenų generavimas;

 • Integravimas su TFS Build;

 • Statinė T-SQL analizė (prieinama tik su atnaujinimu VSTS 2008 Database Edition GDR);

 • Naujasis duomenų bazių API, leisiantis ateinančiose Visual Studio versijose naudoti ne tik SQL Server, bet ir kitų gamintojų duomenų bazes (prieinama tik su atnaujinimu VSTS 2008 Database Edition GDR).Kita sesija vadinosi „Designing for Testability: Bridging the Gap between Design and Testing in Object Oriented Software“. Jos metu buvo šnekėta apie projektavimo principus, kurie įgalina gerą sistemos testuojamumą. Pagrindiniai principai, kurie buvo išvardinti:

 • Testų vykdymo eiliškumas neturi būti svarbus;

 • Testai neturi reikalauti išorinio konfigūravimo;

 • Projektuojamos bibliotekos turi būti grįstos interfeisais;

 • Priklausomybės injekcijos konteinerių panaudojimas;

 • Konfigūracijos nuskaitymas per virtualius metodus, kad testavimo metu juos būtų galima perrašyti;

 • Vengti singleton objektų;

 • Vengti DoAll() metodų, t.y. daug atsakomybių turinčių metodų.

Ši sesija parodė, kad visos mano pastangos gerinti testuojamumą vystosi teisinga kryptimi.
Paskutinis pristatymas kuriame dalyvavau buvo „ASP.NET MVC Practices“. Jo metu akcentavo tokių daugeliui žinomų MVC komponentų kaip kontroleriai, filtrai, modelių susiejimas ir validavimas, MVC elementai, jQuery ir AJAX, panaudojimą.


Atgal į: TechEd Developers - 2 diena