Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2009-10-05

HTML 5 naršyklėse IE8 ir FF3.5 – 1 dalis – gimtasis JSON palaikymas

Publikuota: Internet Explorer

Prieš kelias savaites man teko skaityti pranešimą „Internet Explorer 8 programuotojams“. Pristatymas sukėlė didžiulį susidomėjimą ir gavo geriausią renginio įvertinimą. Viena iš sėkmės priežasčių – pranešime aš nagrinėjau ne tiek IE8 specifines galimybes, bet labiau HTML5 naujoves (kurios yra palaikomos IE8). Šį savaitgalį kilo mintis parašyti kelių straipsnių ciklą iš dalinio HTML5 palaikymo Internet Explorer 8 ir Firefox 3.5 naršyklėse.

Šiandien trumpai aprašysiu vieną svarbiausių IE8 ir FF3.5 naujovių – gimtąjį (Native) JSON palaikymą (Chrome, Safari ir Opera kol kas to nepalaiko). Iki šiol egzistavo du galimi darbo su JSON būdai: nesaugi JavaScript funkcija eval() ir saugi, bet ne tokia greita Crockfordo JavaScript biblioteka JSON2.js. Atsiradus gimtajam JSON palaikymui, tampa saugu ir ypač efektyvu dirbti su JavaScript objektais. Tai yra daroma JSON.parse ir JSON.stringify metodų pagalba.

JSON.parse, kaip ir seka iš pavadinimo, moka saugiai konvertuoti perduotą eilutę JSON formatu į JavaScript objektą:

ie8_dev1

JSON.stringify, skirtingai nei JSON.parse, paverčia JavaScript objektą į tekstinę eilutę JSON formatu:

ie8_dev2

Kodėl verta naudoti gimtąjį JSON palaikymą? Jis yra saugus, labai greitas ir kas svarbiausia, ateityje bus palaikomas visose pagrindinėse naršyklėse (skaityk cross-browser).

Patiko (0)


Atgal į: HTML 5 naršyklėse IE8 ir FF3.5 – 1 dalis – gimtasis JSON palaikymas