Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2007-09-08

Nauja Visual Studio 2008 daugiaplatformiškumo galimybė

Publikuota: Visual Studio

Man, kaip ir daugeliui .NET programuotojų, laikas nuo laiko tenka dirbti su aplikacijomis, skirtomis senesnioms .NET Framework versijoms. Kadangi Visual Studio moka dirbti tik su jai skirta .NET Framework versija, reikia turėti po vieną Visual Studio versiją kiekvienai .NET Framework versijai. Laikai pasikeitė, Visual Studio 2008 siūlo naują daugiaplatformiškumo (multi-targeting) galimybę. Jos dėka nadojant Visual Studio 2008 galima kurti .NET Framework 2.0, 3.0 ir 3.5 aplikacijas.

Kuriant naują projektą, dabar galima pasirinkti ir norimą platformą:

Pakeitus platformą į .NET Framework 2.0, naujo projekto lange liks tik tai .NET versijai skirti projektai:

Svarbu ir tai, kad .NET Framework versiją galima keisti egzistuojantiems projektams. Tam užtenka užeiti į aplikacijos nustatymus ir pasirinkti norimą .NET Framework versiją.

Pagal pasirinktą .NET Framework versiją, Visual Studio 2008 įrankių juostoje rodys tik tai .NET versijai prieinamus komponentus. Žemiau pavaizduotos įrankių juostos su komponentais, skirtais operuoti duomenimis esant pasirinktai .NET Framework 3.5 ir 2.0 versijoms.

   
.NET Framework 3.5 .NET Framework 2.0

Panaši situacija yra ir su nuorodomis į bibliotekas. Pridedant nuorodas, pasirinktai .NET Framework versijai neprieinamos bibliotekos yra papilkintos:

Apibendrinant, galima tvirtai pasakyti, kad Visual Studio 2008 daugiaplatformiškumo galimybė yra tikrai svarbus žingsnis į priekį. Jos (galimybės) dėka, jau šiandien galima kurti .NET Framework 2.0 aplikacijas naudojant Visual Studio 2008. Gali kilti klausimas: kam to reikia? Užtenka prisiminti pagerintą Javascript derinimą, patobulintą CSS stilių valdymą, atnaujintą web-dizainerį ir daugelį kitų dalykų, ir atsakymas taps aiškus.


Atgal į: Nauja Visual Studio 2008 daugiaplatformiškumo galimybė