Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2010-01-08

Įvadas į Windows Azure – 2 dalis

Publikuota: Cloud Computing

Šioje dalyje aš aprašysiu kaip sukurti paprasčiausią Windows Azure „Hello World“ puslapį ir patalpinti jį į debesis.

Įrankiai

Prieš pradedant, mums reikės Visual Studio 2008 su SP1, Windows Azure SDK ir Windows Azure Tools for Microsoft Visual Studio. Šiame straipsnių cikle aš specialiai naudoju Visual Studio 2008, o ne 2010, kad kuo daugiau norinčių galėtų išbandyti Windows Azure platformą „gyvai“ jau dabar.

Puslapio sukūrimas

Pradėsime nuo to, kad sukursime paprastą ASP.NET puslapį Default.aspx, kuris atrodys taip:

<%@ Page Language="C#" AutoEventWireup="true"
    CodeBehind="Default.aspx.cs" Inherits="HelloWorldWeb._Default" %>

<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head runat="server">
    <title>Hello World</title>
</head>
<body>
    <form id="form" runat="server">
   
    Linkėjimai iš debesų! 
   
    </form>
</body>
</html>

Turėdami egzistuojantį Web projektą, mes galime pradėti jo perkėlimą į debesis. Tam sukurkime naują Windows Azure Cloud Service tipo projektą:

azure3 

Kaip matyti, šiuo metu egzistuoja vienintelis projekto šablonas. Pasirinkus jį, atsiras kitas langas, kuriame galima nurodyti kokius papildomus projektus reikia sukurti:

azure4

Kadangi mes norime perkelti egzistuojančią ASP.NET Web aplikaciją, tai šiame lange nieko nesirenkame ir tiesiog spaudžiame OK. Naujai atsiradusiame projekte, spaudžiame dešiniu pelės mygtuku ant katalogo Roles, pasirenkame Web Role Project in Solution ir pažymime mūsų Web aplikaciją.

azure5

Kartu su Windows Azure SDK instaliuojama ir visa virtuali Windows Azure platformos aplinka: Fabric, serveriai, saugyklos. Paskutinės yra emuliuojamos naudojant paprasčiausią SQL Express ir reikalauja atskiro konfigūravimo (apie tai kitose dalyse). Šiam pavyzdžiui mums saugykla nėra reikalinga, todėl debesų projekto nustatymuose ją atjungsime:

azure6

Kaip jau ne kartą buvo sakyta, viena svarbiausių Windows Azure savybių – galimybė labai paprastai keisti reikalingų rolių (serverių) skaičių. Įdomumo dėlei padidinkime Web rolių kiekį iki 2. Tai darome mūsų Web rolės nustatymuose (kataloge Roles spaudžiame du kartus ant mūsų Web rolės):

azure7

Jeigu dabar paleisime debesų projektą derinimui, pastebėsite, kad pasileido ne tik Web aplikacija, bet Windows įrankių juostos šone pasileido Development Fabric:

azure8

Tai yra ypač geras būdas pamatyti kaip mūsų Web rolės dirbs realioje aplinkoje.

Diegimas debesyse

Turėdami veikiančią ASP.NET Web aplikaciją skirtą Windows Azure, mums belieka ją sudiegti į debesis. Tam dešiniu pelės mygtuku spaudžiame ant debesų projekto ir pasirenkame Publish. Svarbu: prieš publikuodami puslapį atkeiskite Web rolių skaičių į 1, nes tik tiek galima nemokamai kurti su Demo kodu). Rezultate bus sugeneruoti du failai kaip parodyta žemiau: *.cscfg yra konfigūracijos failas, o *.cspkg – ZIP archyvas su mūsų Web aplikacija ir visomis priklausomybėmis.

azure9 

Po to kai failai yra sugeneruoti, naršyklėje automatiškai atsidaro Windows Azure puslapis, kuriame pasirinkite egzistuojantį (arba sukurkite naują) Windows Azure servisą ir paspauskite Upgrade:

azure10

Atsidariusiame lange jums tereikia nurodyti kelius iki prieš tai sugeneruotų *.cscfg ir *.cspkg failų bei suteikti žymę šiam diegimui. Už apytiksliai 10 minučių turėsite veikiančią Web rolę kartu su „Hello World“ Web aplikacija!

Kitoje dalyje…

Sukonfigūruosime SQL Express skirtą Windows Azure saugyklos emuliacijai.

Patiko (2)


Atgal į: Įvadas į Windows Azure – 2 dalis