Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2010-01-12

Įvadas į Windows Azure – 3 dalis

Publikuota: Cloud Computing

Kadangi kiti mano straipsniai naudos vienokią ar kitokią Windows Azure objektinę saugyklą, šioje trumpoje dalyje parodysiu kaip sukonfigūruoti lokalią objektinę saugyklą.

Konfigūravimas

Pirmoje dalyje aš užsimyniau, kad Windows Azure šiuo metu turi dviejų tipų objektines saugyklas: binarines (BLOB) ir esybių lenteles (tables). Prie saugyklų yra priskiriamos ir eilės (queues), kurių pagalba galima asinchroniškai keistis duomenis tarp rolių. Džiugi žinia, kad kuriant debesų aplikacijas mes galime naudotis ne tik visomis standartinėmis Visual Studio galimybėmis (įskaitant derinimą), bet ir lokaliame kompiuteryje emuliuoja Windows Azure aplinka (Development Fabric ir Development Storage). Paskutinė yra emuliuojama SQL Server pagalba ir reikalauja atskiro konfigūravimo.

Windows Azure objektinė saugykla konfigūruojama DSInit.exe programos pagalba (iš katalogo C:\Program Files\Windows Azure SDK\v1.0\bin\devstore):

DSInit.exe /sqlinstance:. /forceCreate

Parametras sqlinstance nurodo SQL duomenų bazės serverio pavadinimą („taškas“ reiškia localhost), o parametras forceCreate sukuria naują objektinę saugyklą net jeigu tokia egzistuoja:

azure11

Tam kad iš aplikacijos pasinaudoti lokalia objektine saugykla, Windows Azure projekto nustatymuose konfigūracijos parametrui Start Development Storage Services reikia nurodyti reikšmę true:

azure12

Derinimo metu bus emuliuojami net tik serveriai, bet ir saugykla:

azure13

Atkreipkite dėmesį į tai, kad visos saugyklos yra pasiekiamos per HTTP, bet apie tai kitose dalyse…

Kitoje dalyje…

Pereisime prie darbo su esybių lentelėmis.

Patiko (0)


Atgal į: Įvadas į Windows Azure – 3 dalis