Apart ankstesniuose mano straipsniuose minėtų Visual Studio 2008 patobulinimų, egzistuoja keletas svarbių web dizainerio patobulinimų. Dalį tų patobulinimų ir norėčiau šiandien aptarti.

Pirmiausia kas krenta į akis atidarius ASPX langą - išskyrus gerai pažįstamų kodo ir vaizdo režimų, atsirado “naujas” mišrus (split) režimas:

Mišrus režimas leidžia vienu metu tiek redaguoti kodą, tiek vaizdžiai matyti pakeitimus. Ši galimybė nuo senų laikų egzistavo FrontPage programoje, o dabar ji yra adaptuota ir Visual Studio 2008. Patogu ir tai, kad plačiaekranių (widescreen) monitorių savininkai gali perjungti mišrų horizontalų atvaizdavimą į vertikalų. Tam užtenka nueiti į ToolsOptionsHTML Designer ir pasirinkti punktą “Split views vertically”.

Taip pat maloniai nustebino perėjimo nuo kodo režimo prie atvaizdavimo režimo greitis. Anksčiau sudėtingesnio puslapio atvaizdavimas užtrukdavo iki 5-10 sekundžių, dabar užtenka vos 1-2 sekundžių.

Kiti patobulinimai yra susiję su CSS. Pavyzdžiui atskirame CSS faile turime tokį kodą:

Naujo stilių valdymo lango dėka galima vaizdžiai matyti visus prieinamus bei naudojamus CSS stilius. Žemiau pateiktame pavyzdyje matyti, kad šalia stiliaus pavadinimo gali būti mėlynos, žalios arba raudonos spalvos apskritimai. Mėlyna spalva nurodo stilių susietą su elementu, žalia - su CSS klase, o raudona - su atributu id. Stiliai kurie yra naudojami dokumente papildomai turi pilką apskritimą.

Patogu ir tai, kad dabar visos CSS klasės yra prieinamos tiesiai iš intellisense:

Kitas naujas stilių pritaikymo langas leidžia ne tik pažymėtam elementui pritaikyti nurodytą stilių, bet ir pasižiūrėti visus jam taikomus stilius (tiek tiesiogiai apibrėžtus style atribute, tiek apibrėžtus class atribute, tiek paveldėtus):

Egzistuoja ir dar vienas patobulintas CSS nustatymų langas, bet apie jį aš rašysiu artimiausiu metu. Šiam kartui tiek, laukiu jūsų komentarų bei pasiūlymų.

Rodyk draugams