BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

LINQ su SQL ir CRUD išsaugotos procedūros

Parašė Sergejus | 2007-10-28 23:05

Prieš porą dienų išgirdau vieną iš argumentų, kodėl nereikia naudoti LINQ su SQL, kad pastaroji technologija įrašų sukūrimui, atnaujinimui ir trynimui naudoja išskirtinai dinamiškai generuojamus SQL sakinius. Kadangi tai nėra tiesa, nusprendžiau vaizdžiai parodyti kaip tai yra daroma.

Tarkime, LINQ su SQL aš turiu tokias CRUD (Create, Read, Update, Delete) išsaugotąsias procedūras:

Pasirenkame, mano atveju, duomenų bazės lentelę Products atitinkančią esybę Product ir iš kontekstinio meniu pasirenkame punktą Configure Behavior:

Atsidariusiame lange pasirenkame veiksmą, kuriam mes norime priskirti išsaugotą procedūrą, pasirenkame pačią išsaugotą procedūrą ir, esant reikalui, sutvarkome išsaugotos procedūros parametrų ir esybės savybių sąryšius.

Nuo šiol naujų įrašų sukūrimui ir egzistuojančių atnaujinimui bei trynimui bus naudojami ne dinamiškai generuojami SQL sakiniai, bet mūsų išsaugotos procedūros. Manau, tai dar kartą parodo LINQ su SQL technologijos lankstumą.

Rodyk draugams

Blogo šablono atnaujinimas

Parašė Sergejus | 2007-10-28 00:04

Nuo šiol pagrindinis RSS srautas eina per http://feeds.feedburner.com/sergejus. Taipogi atsirado ilgai laukta ir tikrai reikalinga Komentarų RSS galimybė:

Dabar visada žinosite kas naujo vyksta komentaruose!

Rodyk draugams

SubSonic ir Microsoft

Parašė Sergejus | 2007-10-27 23:07

Įdomūs dalykai dedasi… Rob Conery - SubSonic kūrėjas - nuo šiol dirbs Microsoft. Jis plėtos naują Microsoft ASP.NET MVC karkasą ir tęs SubSonic projektą. Manau Rob Conery pagalba, ASP.NET MVC karkasas bus tikrai įspūdingas!

Rodyk draugams

Informacija apie blogą Microsoft naujienų laiške

Parašė Sergejus | 2007-10-23 20:54

Šiandienos Microsoft “Naujienų programų kūrėjams” laiškas buvo skirtas šio blogo populiarinimui. Labai džiugu, kad mano darbas neliko nepastebėtas ir tikiuosi dar daugiau .NET programuotojų sužinos apie jo egzistavimą. Manau tai leis padaryti dar vieną žingsnelį .NET vartotojų grupės sukūrimo link.

Rodyk draugams

Ateinantys nauji straipsniai iš Workflow Foundation ir Silverlight

Parašė Sergejus | 2007-10-22 09:10

Sveiki,

kaip tikriausiai pastebėjote, praeitą savaitę buvo mažai naujų straipsnių. Tai susiję su dviem dalykais. Pirma, praeitą savaitgalį aš užbaigiau rašyti dviejų dalių straipsnį „Įvadas į Microsoft Silverlight“. Jį žadu patalpinti kitą savaitę prieš išvažiuojant į TechEd’07. Taipogi, praeitą savaitę aš pradėjau nagrinėti Workflow Foundation (taip, taip, pavėluotai, bet pradėjau). Artimiausiu metu pateiksiu keletą pavyzdžių tiems, kas daug girdėjo apie Workflow Foundation, bet patys dar nėra bandę dirbti su juo (remiantis savo patirtimi, tokių bus didžioji dalis).

Taigi laukit straipsnių iš Workflow Foundation bei Silverlight ir nepamirškit už juos balsuot topix.lt, zynios.lt ir kitose sistemose.

Rodyk draugams

Naujas ASP.NET MVC karkasas

Parašė Sergejus | 2007-10-17 21:01

ASP.NET yra galinga technologija, bet kartais jai pritrūksta lankstumo. Tai ypač pasijaučia bandant ASP.NET integruoti su trečių šalių karkasais: MonoRail, NVelocity, Windsor ar Spring.NET. Šiai problemai išspręsti skirtas šiuo metu kuriamas Microsoft ASP.NET MVC karkasas, paremtas Model-View-Controller šablonu. Kadangi karkasas dar yra kūrimo fazėje, detalesnė informacija apie jį nėra prieinama. Bendrą ASP.NET MVC karkaso aprašą galite rasti Microsoft kūrimo padalinio direktoriaus Scott Guthrie bloge. Su nekantrumu laukiu detalesnės informacijos…

Rodyk draugams

Verta dėmesio Visual Studio kodo paryškinimo schema

Parašė Sergejus | 2007-10-14 11:18

Aš jau esu rašęs apie Visual Studio kodo paryškinimo schemos keitimą. Vakar internete radau dar vieną, mano manymu vertą dėmesio, kodo paryškinimo schemą:

Schema vadinasi MidtoneScheme, o parsisiųsti ją galite iš wekeroad.com. Sėkmės!

Rodyk draugams

SourceSafe: priverstinis failo atžymėjimas redagavimui

Parašė Sergejus | 2007-10-12 12:11

Įsivaizduokite jūsų kolega pažymi failą redagavimui (Check Out) ir išeina savaitei atostogauti. Jus bandote atšaukti žymėjimą redagavimui (Undo Check Out) iš SourceSafe Explorer lango, bet punktas nėra jums prieinamas:

Ką daryti?! Pasirenkame File → Open SourceSafe Database, nurodome norimą duomenų bazę ir laukelyje vartotojas įvedame Admin ir jo slaptažodį (pagal nutylėjimą tuščias)

Pereiname prie norimo failo ir atšaukiame žymėjimą redagavimui:

Atsiradusiame lange pasirenkame norimą veiksmą (dažniausiai Leave) ir spaudžiama OK

Viskas! Galite dirbti toliau.

Rodyk draugams

Visual Studio kodo paryškinimo schemos keitimas

Parašė Sergejus | 2007-10-09 21:23

Nors Visual Studio kodo paryškinimo schemos keitimas yra ilgą laiką egzistuojanti ir gerai žinoma galimybė, pats ja pasinaudojau tik prieš kelias dienas, kai nutariau pagerinti kodo skaitomumą. Vietoje paryškinimo schemos pagal nutylėjimą …

… aš perėjau prie savo naujos schemos

Kodo paryškinimo nustatymai prieinami iš Visual Studio nustatymų (meniu Tools → Options) Environment → Fonts and Colors skilties:

Norint išbandyti mano schemą, reikia pasinaudoti Import and Export Settings Wizard įrankiu (Tools → Import and Export Settings). Žemiau vaizdžiai parodytas visas importavimo procesas:

Prieš atliekant pakeitimus išsaugome savo konfigūraciją faile

spaudžiame mygtuką Browse ir nurodome kelia iki mano kodo paryškinimo schemos

ir užbaigiame importą…

P.S. Jeigu sukursite savų kodo paryškinimo schemų, pasidalinkite jomis ir su kitais blogo skaitytojais!

Rodyk draugams

Lietuviška .NET vartotojų grupė

Parašė Sergejus | 2007-10-07 15:53

Aš jau kurį laiką brandinu lietuviškos .NET vartotojų grupės (.NET usergroup) sukūrimo mintį.  Per ketvirtadienį vykusią partnerių konferenciją esu šiuo klausimu šnekėjęs su Microsoft atstovais ir nusprendėm pradėti judėti šia kryptimi. Noriu iš karto pasakyti, kad tai nėra vieno mėnesio darbas, todėl kada planuojamas .NET vartotojų grupės atsiradimas kol kas sakyti anksti. Pirma nuo kuo pradėsiu - pasišnekėsiu su tarptautinės .NET asociacijos (INETA) atstovais organizaciniais klausimais Barselonoje, TechEd'07 Developers konferencijoje.


Kaip įsivaizduojama lietuviška .NET vartotojų grupė? Pagal užmanymą ji turi apjungti programų kūrėjus, projektuotojus, architektus ir kitus .NET platformos entuziastus. Kas nustatytą laiką vyktų .NET vartotojų grupės narių susitikimai, kurių metu vyktų prezentacijos ir bendravimas įvairiomis aktualiomis .NET temomis. .NET vartotojų grupė įgalintų efektyvesnį apsikeitimą žiniomis ir patirtimi malonioje bendraminčių aplinkoje. Svarbu tai, kad .NET vartotojų grupės nariu galės tapti bet kuris norintysis, kuriam .NET nėra tuščias žodis. Ir pabaigai, narystė bus visiškai nemokama!


Labai prašyčiau visų komentaruose išsakyti savo nuomonę bei pasiūlymus dėl .NET vartotojų grupės sukūrimo. Taip pat norėčiau paprašyti perduoti šią naujieną jūsų kolegoms.

Rodyk draugams