BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

100-asis mano straipsnis

Parašė Sergejus | 2008-02-27 21:36

Rašydamas paskutinį straipsnį apie įspūdžius iš pirmo Lietuvos .NET vartotojų grupės susitikimo pastebėjau, kad tai buvo jau 99 straipsnis. Kilo mintis savo 100-ąjį straipsnį padaryti netradiciniu ir pasižiūrėti kas buvo nuveikta bei išmokta rašant šiuos straipsnius.


Pirmiausia norisi pasidžiaugti, kad per 7 blogo gyvavimo mėnesius jis tapo gana populiarus ir skaitomas tarp .NET programuotojų. Per tą laiką esu parašęs ne vieną straipsnių seriją iš naujų Visual Studio 2008 galimybių, iš LINQ to SQL, iš Entity Framework ir kitų sričių. Dalyvaudamas TechEd Developers ‘07 konferencijoje stengiausi kasdien dalintis pačia šviežiausia informacija bei naujienomis. Asmeninis mini-laimėjimas – tapau Microsoft Certified Professional Developer: Enterprise Applications. Ir be abejo didžiausias visos .NET bendruomenės laimėjimas – Lietuvos .NET vartotojų grupės atsiradimas.


Palinkėsiu sau ir ateityje išlaikyti tikrai gerą tempą, tiek rašant technologinius straipsnius, tiek dalyvaujant .NET bendruomenės gyvenime. Norėtųsi, kad prie Lietuvos .NET vartotojų grupės prisijungtų dar daugiau .NET programuotojų bei atsirastų galimybės organizuoti pirmą Lietuvoje kelių dienų renginį skirtą .NET programuotojams.

Rodyk draugams

Pasibaigė pirmasis Lietuvos .NET vartotojų grupės susitikimas

Parašė Sergejus | 2008-02-22 21:28

Kaip žinia, vasario 21 dieną Reval Hotel viešbutyje vyko pirmasis Lietuvos .NET vartotojų grupės susitikimas. Renginyje dalyvavo 30 žmonių, kas tikrai labai nudžiugino. Mano akimis pirmas blynas tikrai neprisvilo ir kaip supratau iš kitų kolegų atsilėpimo, taip atrodo ne tik man. Artimiausiu metu grupės puslapyje atsiras susitikimo skaidrės bei demonstracijų išeities tekstai. Dar karta noriu visus paraginti
a) palikti savo atsiliepimus apie renginį grupės puslapyje arba mano bloge
b) prisijungti prie grupės veiklos: pristatymo ruošimo, organizacinių veiklų ir pan.Taigi tiek naujienų šiam kartui, artimiausiu metu jus galėsite ir vėl skaityti mano įprastus .NET straipsnius…

Rodyk draugams

Lietuvos .NET vartotojų grupės puslapis startavo!

Parašė Sergejus | 2008-02-20 23:51

Prieš kurį laiką aš esu rašęs, kad intensyviai dirbu prie .NET vartotojų grupės puslapio. Taigi likus mažiau negu dienai iki pirmo .NET vartotojų grupės susitikimo, startuoja oficialus grupės puslapis: http://dotnetgroup.lt. Vienareikšmiškai į Favorites!

Rodyk draugams

Registracija į pirmą Lietuvos .NET vartotojų grupės susitikimą

Parašė Sergejus | 2008-02-17 19:13

Pagaliau artėja momentas, prie kurio buvo eita keletą mėnesių. Pirmasis Lietuvos .NET vartotojų grupės susitikimas įvyks šį ketvirtadienį (2008-02-21) 16:30 Reval Hotel Lietuva viešbutyje, Vilniuje, Epsilon salėje. Susitikimo dienotvarkė:  • 16:30-16:45 – Grupės pristatymas

  • 16:45-17:45 – Praktinis LINQ panaudojimas

  • 17:45-18:00 – Pertrauka

  • 18:00-19:00 – ADO.NET Data Services

  • 19:00-00:00 – Neformalus bendravimas prie alaus

Norėdami dalyvauti susitikime, atsiųskite man el. paštą adresu  su antrašte REGISTRACIJA. Dalyvavimas NEMOKAMAS.


Iki susitikimo renginyje!


Rodyk draugams

Registracija į Visual Studio 2008 pristatymą Lietuvoje

Parašė Sergejus | 2008-02-15 00:11

Taigi nuo šiandien prasidėjo registracija į Microsoft Lietuva organizuojamą Visual Studio 2008, SQL Server 2008 ir Windows Server 2008 pristatymą Lietuvoje. Renginys vyks kovo 27 Reval Hotel Lietuva konferencijų centre. Daugiau informacijos ir registracija - renginio puslapyje.


P.S. Registruokites kuo greičiau, nes vietų tik 300, o norinčių tikrai daug!

Rodyk draugams

Užklausų konvertavimas į LINQ to SQL objektus

Parašė Sergejus | 2008-02-12 22:13

Priešpaskutinis mano straipsnis buvo skirtas dviem pagalbiniam LINQ užklausų metodams – ToDataSet ir ToDataReader. Šiandien aš pateiksiu dar vieną labai paprastą, bet kaip rodo praktika ypač naudingą ToEntitySet metodą.


Kaip žinia, LINQ to SQL esybės turi susiejimo savybes, t.y. jeigu turime dvi esybes Post ir Comment, tai per Post esybės savybę Comments galima prieiti prie visų su tuo straipsniu susijusių komentarų.Problema tame, kad savybė Comments grąžina ne paprastą Comment esybių sąrašą, bet specialią LINQ to SQL esybių aibę EntitySet. Dėl šios priežasties inicializuojant esybę Post, savybę Comments neišeina inicializuoti LINQ to SQL užklausos rezultatais:
Šiuo metu tai galima atlikti per du žingsnius: inicializuoti paprastas (nesudėtines) objekto savybes bei pridėti komentarus AddRange metodo pagalba:
Šiuo atveju išskaidymas nėra problema, bet jeigu Post objektas būtų kuriamas LINQ to SQL užklausos viduje, toks sprendimas nelabai tiktų. Problemai išspręsti galima pasirašyti praplėtimo metodą ToEntitySet, kuris mokėtų konvertuoti mūsų užklausą į esybių aibę. Žemiau yra pateikta tokio metodo realizacija:
ToEntitySet praplėtimo metodo dėka galima grįžti prie pradinio Post objekto inicializavimo varianto, kuris dabar atrodytų taip:
Taigi tiek šiam kartui, tikiuosi šis metodas palengvins jums programavimą su LINQ to SQL technologija.

Rodyk draugams

Universalus konvertavimo metodas ConvertTo

Parašė Sergejus | 2008-02-08 21:40

Tikriausiai vienas dažniausių rutininio programavimo uždavinių yra vieno tipo konvertavimas į kitą: String į Int32, String į Enum, Nullable Int32 į Int32 ir panašiai. Po to, kai tokių konvertavimo metodų mano pagalbinei klasei atsirado daugiau nei 30, aš nutariau „viskas – užteks“! Po tam tikrų paieškų man pavyko surasti keturis skirtingus konvertavimo metodus, apimančius skirtingus konvertavimo aspektus. Aš pabandžiau apjungti visus rastus kodo pavyzdžius į vieną tikrai universalų ConvertTo bendrinį metodą. Jo pagalba konvertavimas atrodo tokiu būdu:Pats ConvertTo metodas atrodo tokiu būdu:Išeities kodai prieinami čia. Tikiuosi jums, kaip ir man, šitas metodas sutaupys nemažai laiko bei pagerins bendrą kodo skaitomumą.

Rodyk draugams

LINQ to SQL objektų konvertavimas į IDataReader ir DataTable

Parašė Sergejus | 2008-02-04 22:07

LINQ to SQL yra tikrai patogi ir efektyvi technologija darbui su duomenimis, bet patirtis rodo, laikas nuo laiko vis prisireikia LINQ to SQL objektą paversti į IDataReader arba DataTable.


Vienas iš galimų scenarijų – jums reikia atvaizduoti tikrai daug (> 1000) duomenų GridView komponente. Kada duomenų šaltinis yra objektas, duomenų susiejimui yra naudojama refleksija, kuri nėra ypač greita atvaizduojant didelį duomenų kiekį. Tokiais atvejais žymiai efektyviau panaudoti DataTable arba net IDataReader objektus. Džiugu, kad LINQ to SQL kūrėjai numatė nesunkų objekto konvertavimą į IDataReader. Žemiau aš pateiksiu du praplėtimo metodus, kurie įgalina bet kokį LINQ to SQL užklausos rezultatą (IQueryable) paversti į IDataReader arba DataTable:


Kaip matyti, aprašyti metodai kaip argumentą priima duomenų kontekstą, nusakantį objektų priklausomybę konkrečiai duomenų bazei. Minėtų metodų panaudojimas atrodytų taip:


Apibendrinant, galimybė bet kuriuo momentu konvertuoti LINQ to SQL objektą į IDataReader arba DataTable objektus, leidžia naudotis LINQ to SQL teikiamais patogumais tuo pačiu paliekant galimybę grįžti ir prie senesnių duomenų saugojimo būdų.

Rodyk draugams

Įspūdžiai iš seminaro “Duomenų gavyba ir verslo analizė įmonėms”

Parašė Sergejus | 2008-02-02 15:25

Kaip tikriausiai daugelis žino, sausio 31 Forum Palace vyko Microsoft Lietuva organizuotas seminaras „Duomenų gavyba ir verslo analizė įmonėms“ su Rafal Lukawiecki. Aš jau esu porą kartų girdėjęs Rafalą ir man susidarė labai teigiama nuomonė apie jį kaip dėstytoją. Bet šis seminaras buvo kažkas ypatingo. Nudžiugino labai geras pasirengimo lygis (tiek teorinių žinių, tiek demonstracijų kokybė).


Kitas dalykas kuris maloniai nustebino, Rafalui tikrai pavyko sugrupuoti visą medžiagą taip, kad sau įdomios informacijos gautų tiek vadybininkai / pardavėjai, tiek administratoriai, tiek duomenų bazių specialistai, tiek programuotojai. Teorinis įvadas į duomenų gavybą bei neįprastai didelis demonstracijų skaičius (jų buvo virš 20!) leido žymiai geriau suvokti įvairiausius duomenų gavybos aspektus bei matyti viską gyvai.


Asmeniškai man labai patiko ir tai, kad jis ne vien rodė „standartinius“ duomenų gavybos panaudojimo pavyzdžius, bet ir tokius nestandartinius kaip įvestų duomenų tikrinimas pasinaudojant duomenų gavybos technologijomis (vaizdžiau tariant validatorius, kuris pasako kokia tikimybė, kad įvestų duomenų prasmingumas yra didesnis nei X procentų).


Kiek teko kalbėtis su kolegomis, visi liko labai patenkinti. Vienareikšmiškai galima teigti, kad šitas renginys pavyko ir norėtųsi daugiau tokio lygio seminarų ateityje!

Rodyk draugams