BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Aš - 15 min.

Parašė Sergejus | 2008-07-31 07:16

Prieš kurį laiką rašiau “Aš - Vilniaus dienoje“. Šiandien trumpas straipsnis apie mano stažuote pasirodė laikraštyje 15 min.

Rodyk draugams

Nauji Microsoft produktai

Parašė Sergejus | 2008-07-29 07:02

Nors aš ir žadėjau, kad apie technologijas laikinai nerašysiu – neištvėriau :) Jau kurį laiką taip ir norisi parašyti prie ko gi dabar dirba Microsoft, bet negaliu – Non-Disclosure Agreement… Bet man niekas nedraudžia pateikti nuorodas į viešai prieinamus resursus, todėl pradedame:Atrodo kol kas tiek, bus kitų viešų naujienų – būtinai pasidalinsiu!

Rodyk draugams

Įspūdžiai iš Redmondo 7

Parašė Sergejus | 2008-07-28 04:08

Paskutiniu metu vis daugiau žmonių klausia kuom gi  aš užsiimu Microsofte. Susidaro toks įspūdis, kad vien keliauju. Anaiptol darbe tenka praleisti dar daugiau laiko…


Nepaisant to, kad aš priklausau OneCare komandai, prie produkto dar neteko padirbėti (teks antroje stažuotės pusėje). Ką aš darau šiuo metu, tai rašau nuosavą adapterį Team Foundation serveriui, leisiantį paimti duomenis iš vidinio Microsoft klaidų ir testų repozitorijaus, konvertuoti į TFS suprantamą formatą ir jo viduje remiantis turimais duomenis sukurti dimensijas ir faktus, kuriais galima būtų pasinaudoti SQL kube iš SQL Analysis Services. Remiantis šiuo kubu man reikia sukurti kelias ataskaitas SQL Reporting Services pagalba ir pavaizduoti jas SharePoint TFS portale. Pagrindinė ataskaitų paskirtis (būtent dėl to ir naudojamas SQL Analysis Services), remiantis esamais duomenimis pabandyti nusakyti klaidų tendencijas.


Visa tai man reikia užbaigti per likusias 2 savaites. Kadangi su SQL Analysis services, SQL kubais, dimensijomis ir faktais iki šiol praktinės patirties neturėjau, tai kažkiek laiko užtruko suprasti visą tą virtuvę. Dėl šios priežasties paskutinę savaitę teko dirbti po 10 valandų (ir tikriausiai dar teks šią savaitę), kad pavyti planą…


Taigi tiek, tikiuosi dabar atsakiau į daugelį jūsų klausimų, jeigu ne – drąsiai klauskite komentaruose!

Rodyk draugams

Įspūdžiai iš Redmondo 6

Parašė Sergejus | 2008-07-24 08:47

Šį sekmadienį kaip ir minėjau, nuvažiavau su keletą kitų stažuotojų prie Rainier kalno. Pasakysiu jums tik vieną: kopti į kalną per sniegą su trumpom rankovėm – to man dar neteko daryti! Neįprastai gražus kalnas ir neįprastai gražūs vaizdai atsiveria iš taip vadinamo panoramos taško (aukštis apie 2 km). Tikrai raginu pasižiūrėti nuotraukas!Pirmadienį mes (stažuotojai) turėjome susitikimą su Balmeru. Iki šiol teko girdėti visus jo juokelius tik per įvairias Interneto transliacijas. Šį kartą teko tuo įsitikinti gyvai: valanda su juo prabėgo nerealiai greitai. Toks įspūdis jis generuoja juokelius realiu metu. Pagrindinės tematikos: stažuotojų perspektyvos, Microsoft ateitis ir, be abejo, Apple ir Google :).Kad mažai atrakcijų nepasirodytų, pirmadienį vakare nuvažiavome žiūrėti beisbolo rungtynių. Pirmą kartą gyvenime mačiau gyvai. Žmonių susirinko labai daug, nors bilietai kainavo apie 50 dolerių. Dar noriu nueiti į amerikietišką futbolą…Ši savaitė man labai įtempta, kaip visada būna terminai artėja – darbo laikas ilgėja… Artimiausiu metu parašysiu kuo gi aš užsiimu.

Rodyk draugams

Įspūdžiai iš Redmondo 5

Parašė Sergejus | 2008-07-20 09:28

Penktadienį vyko visų stažuotojų (apie 1000 iš Amerikos ir apie 50 iš likusio pasaulio) vakarėlis Seattle‘o zoologijos sode, kuris vadinosi Zoo‘n Fiesta. Buvo visai įdomu žiūrėti, kaip Microsoft organizavo tokio žmonių skaičiaus logistiką. Visus stažuotojus išsodino į 21 (!) autobusą, kuriuos lydėjo policijos eskortas. Taip pat policija laikinai sustabdė eismą visose gatvėse, kur važiavo mūsų autobusų koloną, įskaitant magistralės kelius ir tiltą! Kadangi vakarėlis buvo pavadintas Zoo‘n Fiesta, daugeliui kilo įtarimas, kad mums padovanos Zune grotuvus. Taip ir buvo, renginio pabaigoje visiems stažuotojams išdalino 8 GB antros laidos Zune grotuvus (kam įdomu, vieno grotuvo kaina Microsoft darbuotojams yra apie 150$). Pirmieji Zune įspūdžiai labai teigiami, bet apie juos parašysiu vėliau.Šeštadienį vyko kitas didelis renginys, šį kartą skirtas visiems Microsoft darbuotojams su šeimomis ir vadinosi Corporate Picnic. Piknikas vyko prie to paties kalno, į kurį užkuopiau praeitą sekmadienį. Renginio mąstai buvo didžiuliai! Susidarė toks įspūdis, kad buvo nemažiau 10000 žmonių. Pagal atrakcijų pobūdį ir skaičių, renginys labiausiai orientuotas į šeimas su mažais vaikais, bet kiti tikrai galėjo rasti užsiėmimų pagal pomėgius (pats lošiau Black Jack‘ą).Tiek šiam kartui, nepamirškite laikas nuo laiko užmesti akį į foto albumą, nes jis nuolatos pildosi. Rytoj (sekmadienį) važiuojame prie didžiausio Washington valstijos kalno (tiksliau pasakius miegančio ugnikalnio) – Rainier.

Rodyk draugams

Įspūdžiai iš Redmondo 4

Parašė Sergejus | 2008-07-16 09:38

Šis savaitgalis buvo itin intensyvus mano kojoms. Šeštadienį nutariau pradėti Microsoft pastatų apėjimą. Mano tikslas – nufotografuoti visus skirtingo stiliaus pastatus Redmond, Bellevue ir Seattle miestuose. Per 5 valandas apėjau gal 20 pastatų. Beje, Microsoft teritorijoje yra dirbtinis ežeriukas, kuris vadinasi „Lake Bill“:Sekmadienį kartu su pažįstamų nusprendėme kuopti (hike) į 1200 metrų kalną. Kadangi man tai buvo pirma tokio pobūdžio patirtis, tai sekėsi gana sunkiai. Po 3 valandų atkaklios kovos su nuovargiu bei skausmu kojose viršūnę pasiekėme. Kaip ne keista, bet reikėjo dar dviejų valandų, kad nusileisti.Daugiau nuotraukų kaip visada foto albume.

Rodyk draugams

Įspūdžiai iš Redmondo 3

Parašė Sergejus | 2008-07-12 23:15

Taigi praėjo mano pirmoji „tikroji“ darbo savaitė Microsoft. Per tą laiką nepasakysiu, kad pažinau kompaniją, bet jau galiu daryti tam tikras išvadas:


Pliusai: • Nemokami gėrimai: Coca-Cola, Sprite, Pepsi, … (iš viso gal 10 pavadinimų), arbata, kakava ir kava (beje iš Star Bucks).

 • Nemažai visokiausių nuolaidų elektronikos parduotuvėse, restoranuose ir pan.

 • Su Microsoft kortele galima vaikščioti praktiškai po bet kurį MS pastatą bet kuriuo paros laiku.

 • Priėjimas prie vidinių mokymosi resursų, programų ir t.t.

 • Galimybė tiesiogiai susisiekti su produktų kūrėjais.

Minusai: • Kadangi kompanija milžiniška, tai surasti reikalingą žmogų darosi tikrai sunku.

 • Gal tai tik man atrodo, bet didžioji dalis programuotojų susikoncentruoja ties savo darbu ir nelabai žiūri į .NET Framework naujienas.

Pasižiūrėsime kaip keisis šis sąrašas ir mano nuomonė laikui bėgant…


 


Šia savaite nutariau nueiti į Microsoft lankytojų centrą (kartais vadinamą Microsoft muziejų). Ten parodyta Microsoft istorija nuo pačios pradžios iki Windows XP. Mano žiniomis šiuo metu statomas naujasis lankytojų centras, kuris turėtų atverti duris jau rudens pabaigoje. Jame bus visi naujausi Microsoft produktai.Taip pat prieš porą dienų sužaidžiau man visiškai negirdėtą žaidimą (sporto, ne XBOX) KickBall. Jeigu trumpai, taisyklės panašios į beisbolo, bet kamuolys yra labai didelis ir jį reikia spirti koja, o ne lazda. Žaidimas visai smagus, tik kitą dieną raumenis skaudėjo…Beje, Microsoft teritorijoje yra futbolo, tinklinio ir beisbolo aikštelių, mačiau net teniso kortą…


Kaip visada daugiau nuotrakų foto albume.

Rodyk draugams

Įspūdžiai iš Redmondo 2

Parašė Sergejus | 2008-07-07 05:01

Šiandien su kambarioku nusprendėme bent iš toli pasižiūrėti į Gates‘o namus. Pasakyta – padaryta:Daugiau Gates‘o namo nuotraukų bei nuotraukų iš pačios kelionės foto albume.

Rodyk draugams

Įspūdžiai iš Redmondo 1

Parašė Sergejus | 2008-07-06 07:20

 

Šeštadienį nutariau pasižvalgyti po Microsoft pastatus. Pirma ką padariau, nuėjau pasižaisti su žymiuoju Microsoft Surface, kurio Europoje vis dar nėra ir nežinia kada bus. Verta paminėti, kiekviename Microsoft pastate yra tam tikrų žaidimų. Ką teko matyti iki šiol tai: stalo futbolas, stalo tenisas, Surface, XBOX ir Rock Band. Esu įsitikinęs, kad vėliau atrasiu dar ir kitų įdomybių.


Po to nuvažiavau į savo pastatą (kuris tik baigiamas statyti) nufotografuoti darbo vietą (kaip ir žadėjau):

Galiausiai nuvažiavau į neseniai atidarytą pardavimų ir marketingo padalinio ofisą naujame dangoraižyje Bellevue mieste (5 mylios nuo centrinių Microsoft pastatų), kur Microsoft užima nuo 14 iki paskutinio 28 aukšto. Iš paskutiniame aukšte esančios terasos atsidaro įspūdingas Bellevue, Redmond, Kirkland ir Seattle miestų vaizdai.


Kitą savaitgalį manau pratesiu žvalgybą po Microsoft pastatus, o kol kas galite pasižiūrėti atnaujintą foto albumą.

Rodyk draugams

Most Valuable Professional apdovanojimas

Parašė Sergejus | 2008-07-05 23:57

Kaip aš jau ir rašiau, nuo liepos 1 dienos man buvo suteiktas MVP (Most Valuable Professional) apdovanojimas (statusas). MVP yra suteikiamas kelis kartus į metus aktyviems Microsoft bendruomenės nariams už įnašą į technologijų bendruomenės vystymą. MVP statusas galioja metus, po ko vėl vertinami atlikti darbai, skaityti pristatymai, organizuoti susitikimai ir pan. Kaip man tapo žinoma, šiuo metu aš esu vienintelis Lietuvos MPV.


Ką duos MVP programa man ir jums (kaip blogo skaitytojams bei .NET vartotojų grupės nariams): • Aš gausiu priėjimą prie tam tikrų vidinių resursų bei vidinės informacijos, kas leis truputi anksčiau žinoti apie numatomus dalykus bei jums pateikti pačią šviežiausią informaciją;

 • Nuo šiol turėsiu galimybę tiesiogiai pateikti pastabas kuriamiems produktams (kurios yra beta arba ankstyvesnės stadijos), todėl jeigu turėsite kokių pasiūlymų (pvz., ASP.NET MVC karkasui) – rašykite, bandysiu jūsų mintį eskaluoti (bet nieko nežadu);

 • Kaip MVP aš gausiu priėjimą prie MSDN ir TechNet resursų (naujų Windows, Office, Visual Studio ir t.t.), todėl galėsiu rašyti straipsnius apie pačius naujausius dalykus jiems tik pasirodžius;

 • Ir paskutinis dalykas, bet vienas svarbiausių – kartą į metus Siettle ir Redmonde vyksta MVP Summit (artimiausias vyks 2009 kovo pabaigoje), į kurį kviečiami visi MVP. Tai išskirtinis šansas sužinoti kuria linkme toliau judės Microsoft produktai bei pasišnekėti su daugelių žinomų .NET veikėjų!

Tiek šiam kartui, artimiausi straipsniai, kaip ir žadėjau, bus skirti įspūdžiams iš Microsoft pasidalinti.

Rodyk draugams