BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Internet Explorer 8 beta 2 – mano įspūdžiai

Parašė Sergejus | 2008-08-28 07:05

Vienas didžiausių privalumų dirbti Microsoft – tu turi priėjimą prie tik dar pasirodančių dalykų žymiai anksčiau negu kiti. Tai tikrai šaunu, kadangi aš galiu paruošti produkto apžvalgą iš anksto ir anonso dieną tiesiog išpublikuoti straipsnį.


Taigi šiandien oficialiai buvo išleista antroji Internet Explorer beta versija. Kas nesate susipažinę su pirmos beta versijos naujienomis – rekomenduoju perskaityti mano kelių dalių apžvalgą.


Tik atidarant naują kortelę, matosi beta 2 pasikeitimai. Nuo dabar galima vienu paspaudimų atidaryti prieš tai naršytus puslapius bei pradėti privatų naršymą (apie tai kiek vėliau).Naujoje Internet Explorer versijoje gerokai pasikeitė adreso įvedimo laukelis. Jame rodomi ne tik anksčiau suvesti adresai, bet ir prieš tai aplankytų puslapių bei RSS žinučių adresai:Paieškos laukelis irgi neliko be pasikeitimų. Kaip žinia, tiek Google, tiek Live Search siūlo automatinį užklausos užbaigimą pagal populiariausias užklausas:Lygiai toks pats funkcionalumas nuo šiol prieinamas tiesiogiai iš naršyklės:Labai įdomi man pasirodė mintis pagal spalvas grupuoti naršyklės korteles, atidarytas iš vieno puslapio. Žemiau pateiktame paveikslėlyje matyti, kad kortelės kuriose atidarytas mano blogas yra žalios spalvos:Atsimenate mygtuką „IE7 Mode“ pirmoje Internet Explorer beta versijoje? Antroje beta versijoje mygtukas persikėlė prie adreso įvedimo laukelio. Dabar jeigu koks puslapis atrodo ne taip kaip turėtų…… pereikite į suderinamumo režimą vienų paspaudimu (pirmoje beta versijoje reikėjo uždaryti ir iš naujo atidaryti naršyklę)Kita naujovė – puslapių patarėjas. Jeigu esate mėgstamame puslapyje, puslapių patarėja pasiūlys 5 panašaus pobūdžio puslapius. Įdomiausia tai, kad būdamas Google.lt jis man pasiūlė Autoplus.lt. Kaip jie susiję?Dar viena didelė naujovė – privatus režimas. Jeigu norite, kad Internet Explorer nesaugotų einamosios sesijos informacijos (aplankytų puslapių, „cookies“, laikinų failų ir panašiai) – privatus režimas kaip tik jums!Pasirinkus šį režimą, atidaromas naujas naršyklės langas. Norėdami išeiti iš šio režimo – užtenka jį uždaryti.Ir pabaigai, pagaliau Internet Explorer palaiko ieškomo teksto fragmento paryškinimą puslapyje. Nejaugi tiek reikėjo laukti?Apibendrinant, naujoji beta versija paliko tikrai labai teigiamą įspūdį. Išskirus visų vizualių pasikeitimų, kuriuos aš pabandžiau išvardinti, dar labiau patobulintas HTML, CSS ir JavaScript apdorojimas. Visiems kas šiuo metu naudoja pirmą beta versiją, rekomenduoju parsisiųsti antrą.


Kiek žinau, trečios beta versijos jau nebus, taigi po truputi pradedame laukti galutinės Internet Explorer 8 versijos!

Rodyk draugams

Įspūdžiai iš Redmondo 12

Parašė Sergejus | 2008-08-27 06:49

Po kelionės prie vandenyno praeitą savaitgalį, šis savaitgalis buvo skirtas jėgoms atgauti. Šeštadienį nutariau pratęsti mano ekskursiją po Microsoft pastatus. Šį kartą aš užbaigiau žiūrėti pasatus pagrindiniame komplekse ir apsilankiau taip vadinamame „West Campus“. Tai yra antras pagal dydį Microsoft pastatų kompleksas Redmonde. Nepaisant fakto, kad ten jau yra virš 10 pastatų, tiek pat dar yra statoma. Įdomu žiūrėti kokiais tempais plečiasi Microsoft…Jeigu viskas gerai, ateinantį savaitgalį važiuosiu į Vankuverį (Kanadą), tad laukite nuotraukų.

Rodyk draugams

Įspūdžiai iš Redmondo 11

Parašė Sergejus | 2008-08-20 08:35

Šį savaitgalį kaip ir planavome, išvažiavome į dviejų dienų kelionę.


Pirmasis mūsų maršruto punktas buvo vandenyno paplūdimys  „Cannon Beach“. Daugelis kolegų siūlė aplankyti jį, taigi pagalvojome kodėl ir ne. Bendras vaizdas panašus į mūsų Baltijos jūros paplūdimius. Pagrindinis skirtumas – aukštos uolos šalia paplūdimio bei virš galvos skraidantys pelikanai.Vakarop nuvažiavome į Portlandą, kur ir nakvojome. Nuo pat ryto nutarėme aplankyti vieną egzotiškiausių Portlando vietų – kinų sodą. Labai graži ir raminantį vieta… Po sodo pasivaikščiojome po Portlando centrą bei upės pakrantę. Kas nustebino, Portlande yra labai daug įvairiausių pakeliamų tiltų. Įdomiausia tai, kad prieplaukoje pastebėjome net povandeninį laivą :)
Apie pietūs buvome jau prie veikiančio vulkano „St. Helens“. Pagrindinis vulkano išsiveržimas įvyko 1980 metais, bet iki šiol jis išliko aktyvus. Vaizdas iš šalia esančios observatorijos – įspūdingas! Visiem rekomenduočiau aplankyti šią vietą esant galimybei.Taigi tiek žinių šiam kartui. Tradiciškai daugiau nuotraukų – foto albume.

Rodyk draugams

Įspūdžiai iš Redmondo 10

Parašė Sergejus | 2008-08-16 09:08

Ši savaitė buvo gana rami. Kaip ir planavau, pradėjau dirbti prie mano antros stažuotės užduoties. Šiuo metu rašau testavimo planą, o paskui ir automatinį naujos Windows Live OneCare 3.0 versijos grafinės sąsajos testavimo biblioteką. Taip pat šį ketvirtadienį pristačiau savo pirmos stažuotės dalies rezultatą komandai.


Rytoj važiuoju prie vandenyno, todėl kokį pirmadienį laukite nuotraukų. Tiek šiam kartui…

Rodyk draugams

Visual Studio 2008 SP1 ir .NET Framework 3.5 SP1

Parašė Sergejus | 2008-08-12 06:00

Taigi šiandien buvo oficialiai paskalbta apie galutinę (RTM) Visual Studio 2008 SP1 ir .NET Framework 3.5 SP1 versijas. Nuo dabar galite drąsiai instaliuoti visus pataisymus (kurių yra milžiniškas skaičius).

Rodyk draugams

Įspūdžiai iš Redmondo 9

Parašė Sergejus | 2008-08-08 07:54

Štai ir prabėgo lygiai pusė mano stažuotės (tai jau 6 savaitė Redmonde). Pagal Microsot stažuotės taisykles, 6 savaitę turi įvykti tarpinis rezultatų vertinimas. Taigi trečiadienį turėjau pokalbį su mano vadovu. Kadangi mentrorius yra pilnai patenkintas mano darbu, tai ir vadovas pasakė „viskas OK“. Kaip nebūtų keista, bet pagrindiniai pliusai kuriuos man išsakė – mokymosi greitis ir tai, kad prieš realizuojant užduotį, aš sukūriau ir parodžiau prototipą. Šią savaitę turiu užbaigti visus darbus, o pirmadienį pasiruošti pristatymui… Pristatymui anglų kalba :)


Antradienį buvau tarptautiniams stažuotojams skirtame barbekiu, o trečiadienį – žiūrėjau Batman: Dark Night IMAX kino teatre. Vaizdas ir gardas įspūdingi! Gaila Lietuvoje dar IMAX nėra…


P.S.


Šiandien pasirodė RTM versija SQL Server 2008, rekomenduoju išbandyti. Taip pat galite pasiskaityti kas naujo atsirado šioje SQL Server versijoje.

Rodyk draugams

Įspūdžiai iš Redmondo 8

Parašė Sergejus | 2008-08-04 05:53

Prabėgo dar viena savaitė Redmond‘e. Prasideda 6 iš 12 savaičių, o tai reiškia praėjo beveik pusė stažuotės… Ši savaitė man gavosi daug ramesnė negu galvojau prieš tai. Šią savaitę turėčiau užbaigti visus darbus susijusius su programavimu ir dokumentacijos rašymu. Ketvirtadienį pirmą kartą gyvenime teko rašyti projektavimo dokumentą (design document) anglų kalba. Kas ypač patiko, Microsoft dokumentai visada yra spalvoti (antraštės, paveikslėliai, kodas). Skaityti tokius dokumentus yra žymiai maloniau.


Antradienį dalyvavau ekskursijoje po taip vadinamą Microsoft eHome. Tai buto maketas įrengtas viename iš Microsoft pastatų, parodantis Microsoft ateities namo viziją. Pagrindinis akcentas – centralizuotas visų įrenginių valdymas. Fotografuoti deja neleido, todėl ir parodyti nieko negaliu… Apibendrinant, kelios mintys man pasirodė labai įdomios ir įgyvendinamos, bet į kai kurias žiūriu labai skeptiškai.


Kita naujieną – šią savaitę vyko Microsoft vidinė konferencija skirta techniniams darbuotojams iš viso pasaulio. Į ją atvyko ir keli Microsoft Lietuva atstovai. Šarūno iniciatyva penktadienį padarėme susitikimą su lietuviais dirbančiais Microsoft Redmonde ir Lietuvoje.


Šeštadienį Seattle vyko jūros šventė. Kiekvienais metais ta proga organizuojamas aviašou. Šaunus jausmas kai virš tavęs praskrenda naikintuvas :)Tiek šiam kartui, trečiadienį einu žiūrėti Batman'o į IMAX. Paskui pasidalinsiu ispūdžiais…


P.S. Primenu, daugiau nuotraukų foto albume.

Rodyk draugams