BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

jQuery + Microsoft

Parašė Sergejus | 2008-09-29 09:58

Daugeliui gerai žinoma JavaScript biblioteka jQuery, nuo šiandien bus oficialiai palaikoma iš Visual Studio. Kitais žodžiais, Microsoft sudarė sutartį su jQuery komandą ir naudos populiarią JavaScript biblioteką pagal nutylėjimą visuose Web projektuose. Dar daugiau, ASP.NET AJAX komponentai nuo šiol irgi bus kuriami pasitelkiant jQuery.
Panašų pranešimą šiandien išplatino ir Nokia dėl savo S60 Web Kit Run-Time.
Pilnai pranešimą galite perskaityti jQuery bloge.
P.S.


Asmeniškai aš sveikinu tokį (gal ir nelabai lengvą Microsoft) sprendimą. Kas skaitėte planuojamas ASP.NET AJAX 4 galimybes, ASP.NET komanda norėjo išrasti antrą jQuery. Aš nemėgstu daryti darbo dėl darbo, todėl sprendimas įtraukti jQuery į palaikomas bibliotekas - natūralus ir teisingas.

Rodyk draugams

Išleista Silverlight 2 RC0 versija

Parašė Sergejus | 2008-09-26 11:22

Šią naktį Lietuvos laiku buvo išleista Silverlight 2 Release Candidate 0 versija. Pagal Microsoft versijavimo taisykles, tai reiškia kad iš funkcinės pusės antroji versija yra baigta. Beliko išgaudyti likusias klaidas bei padaryti tam tikrus baigiamuosius darbus. Nauja Silverlight versija turi tam tikrų API pasikeitimų, todėl visi programuotojai, naudojantys Silverlight 2 Beta 2, būtinai turi atnaujinti kodą.
Plačiau apie API pasikeitimus galite pasiskaityti Silverlight testavimo vadovo Mike Snow bloge.
Naujovių šitoje versijoje nelabai daug – pagrinde trys nauji valdymo elementai (ComboBox, PasswordBox ir ProgressBar), naujas valdymo elementų stilius ir greitaveikos patobulinimai. Už kelių savaičių turėtų pasirodyti naujas papildomų Silverlight komponentų pakas, o už kelių mėnesių ir galutinė Silverlight versija (tikiuosi tai įvyks per TechEd Developers 08).Atnaujintą Silverlight versiją ir visus susijusius komponentus (Silverlight Tools for Visual Studio ir Expression Blend 2 atnaujinimo paketą), galite parsisiųsti iš oficialaus Silverlight puslapio.

Rodyk draugams

Ate Redmonde

Parašė Sergejus | 2008-09-22 20:33

Štai ir praėjo trys mėnesiai Redmond ir atėjo laikas grįžti namo. Lėktuvas už 8 valandų ir jau antradienio vakarą busiu Lietuvoje. Tikiuosi išeis gyvais pasidalinti įspūdžiais apie šiuos šaunius mėnesius sekančio .NET vartotojų grupės susitikimo metu, taigi ruoškite klausimus :)

Rodyk draugams

Microsoft stažuotė – paskutinės dienos arba galvosūkis dėl darbo

Parašė Sergejus | 2008-09-18 08:37

Štai ir artėja į pabaigą mano 12 savaičių stažuotė Microsoft. Paskutinės savaitės buvo sunkios iš moralinės pusės, nes viskas sukosi apie mano darbo įvertinimą, apie darbo galimybes ir t.t., bet apie viską iš eilės.Visą stažuotės laiką aš nuosekliai ir laiku vykdžiau savo užduotis, todėl nenuostabu (bent jau man), kad šiandien aš gavau darbo pasiūlymą iš savo dabartinės komandos. Noriu iš karto pabrėžti – darbas tik baigus magistrantūrą, t.y. po metų. Nors Windows Live OneCare komandoje dirba šaunūs žmonės, bet Windows Forms programavimas tai ne tas kas mane traukia labiausiai.Dėl šios priežasties vakar visą dieną aš praleidau pokalbiuose su dviem komandom: Silverlight ir projektas A. Bendroje sumoje turėjau 5 pokalbius po valandą kiekvienas. Kaip nebūtų keista, bet kodavimo ir projektavimo uždaviniai tikrai pasitaikė įdomūs, kur reikėjo tiek gerai pagalvoti, tiek pademonstruoti .NET ir C# žinias.Kaip jau ir rašiau, interviu buvo dėl vietos gerai žinomoje Silverlight komandoje ir tik dabar kuriamame projekte A, kuriuo siekiama sukurti aplikacijų sluoksnį virš Silverlight ir WPF šiuolaikinėms „praturtintoms“ verslo aplikacijoms. Šiuo metu aš negaliu sakyti net pilno projekto pavadinimo, todėl sutrumpinau iki vienos raidės. Bendrais žodžiais – projektas žada būti tikrai įdomus, ir kas svarbiausia man, naudos tik naujausias Microsoft technologijas.Interviu skirti tam, kad tu sudarytum nuomonę apie komandą, o komanda apie tave ir tavo sugebėjimus. Šiandien sužinojau gana malonią žinią – abi komandos pasiūlė man po poziciją. Taigi šiam momentui aš turiu 3 darbo pasiūlymus iš skirtingų Microsoft grupių. Rytoj laikas nuspręsti kuri komanda domina mane labiausiai – ir mano atsakymas bus projektas A.


Pabaigai, šiuo metu aš turiu darbo pasiūlymą iš labai perspektyvos Microsoft komandos, kuri pilnai tenkina mano poreikius, bet… AŠ NENORIU GYVENTI JAV. Taigi grįžęs į Lietuvą aš turėsiu apie mėnesį laiko pagalvoti ir nuspręsti, ar aš esu pasiruošęs bent jau keliems metams persikraustyti į JAV. Šiam momentui aš tikrai pasiilgau Lietuvos…

Rodyk draugams

Tech·Ed EMEA 2008 Developers

Parašė Sergejus | 2008-09-10 09:02


Kaip ir kiekvienais metais, lapkritį Barselonoje vyks kasmetinė konferencija skirta programuotojams, testuotojams ir architektams. Tai yra geriausias būdas sužinoti apie artimiausių metu pasirodančias technologijas bei išgirsti patarimus iš pasaulyje pripažintų ekspertų. Jeigu atsimenate, praeitais metais aš kasdien rašiau konferencijos naujienas bloge. Tai žadu daryti ir šiais metais.
Kiek teko matyti, paskutiniu metu vis daugiau Lietuvos įmonių siunčia savo darbuotojus į tarptautines konferencijas (kartais tik reikia vadovybei priminti, kad tokios egzistuoja). Taigi noriu paraginti visus registruotis (šiuo metu dar yra taikoma 300 eurų nuolaidą) ir iki susitikimo Ispanijoje!P.S.Kas važiuojate – praneškite man, suorganizuosime kokį susitikimą.

Rodyk draugams

Įspūdžiai iš Redmondo 14

Parašė Sergejus | 2008-09-09 08:24

Šią savaitę orai pagaliau leido nuvažiuoti į Kanadą. Pirma mes apsistojome Vankuveryje. Asmeniškai man jis patiko daug daugiau nei Seatlas. Centre daug dangoraižių, o priemiestyje – nuosavi namai.Visai šalia miesto randasi kalnas Grouse, į kuri galima pakilti arba pėsčiom, arba su funikulieriumi. Aš pasirinkau pirmą variantą: 5 minutės ir tu kalno viršūnėje.Kadangi Vankuveris pastatytas aplink ežero (tiksliau įlankos), tai vakare iš krantų atsiveria labai gražūs vaizdai.Iš ryto mes nuvažiavome į salą Viktoriją – daugiausiai europietiškos architektūros turintį miestelį. Kadangi miestelis randasi saloje, teko keltis su keltu. Niekada nesu matęs tokio didžiulio kelto – net 6 aukštai!


Viktorija yra mažas, bet labai gražus miestelis. Tiek JAV, tiek Kanadoje nėra tokių architektūrinių paminklų kaip Europoje, todėl šis miestelis ryškiai išsiskiria iš kitų.Iš Viktorijos mes vėl kėlėmės su keltu, bet šį kartą jau atgal į JAV. Taigi tokia gavosi dviejų dienų kelionė į Kanadą…

Rodyk draugams

Trečiasis Lietuvos .NET vartotojų grupės susitikimas

Parašė Sergejus | 2008-09-06 05:47

Tiems, kas retai užsukate į DotNetGroup.LT puslapį, pranešu, kad rugsėjo 11 dieną įvyks trečiasis Lietuvos .NET vartotojų grupės susitikimas. Daugiau informacijos apie renginį – grupės puslapyje.

Rodyk draugams

Naujasis Lenovo ThinkPad x200

Parašė Sergejus | 2008-09-04 05:52

Jeigu kas domitės nešiojamų kompiuterių naujienomis, tikriausiai žinote, kad rugpjūčio 5 dieną Lenovo pradėjo pardavinėti ilgai lauktą ThinkPad x200. Tai ultra-nešiojamas kompiuteris, paremtas naujausia Intel Centrino 2 platforma su neįprastai ilga baterijos veikimo trukme (apžvalgose žmonės sugebėdavo išspausti 9 valandas).


Kodėl aš apie tai rašau? Ilgą laiką aš norėjau mažo, bet galingo kompiuterio su gera baterijos veikimo trukme. Iki šiol tai nelabai buvo įmanoma, bet Intel Centrino 2 – atrodo tai ko aš laukiau. Po kelių dienų nuo oficialaus anonso aš užsisakiau šį žvėriuką. Vakar, beveik po mėnesio laukimo, aš pagaliau jį gavau. Kas man patinka Lenovo, tu gali pats pasirinkti kiekvieną detalę atskirai. Tai ką aš turiu: • Processor: Intel Core2 Duo processor P8600 (2.40GHz, 3MB L2, 1066MHz FSB)

 • Display type: 12.1 WXGA (1280×800), 2×2 UltraConnect II antenna , WWAN, Camera

 • System graphics: Intel GMA X4500 HD

 • Total memory: 4 GB PC3-8500 DDR3 SDRAM 1067MHz SODIMM Memory (2 DIMM)

 • Pointing device:  TrackPoint with Fingerprint Reader

 • Hard drive: 160GB Hard Disk Drive, 7200rpm

 • Intel Turbo Memory hard drive cache: Intel Turbo Memory 2GB

 • System expansion slots: 5-1 Media Card Reader and Modem

 • Bluetooth:  Integrated Bluetooth PAN

 • Integrated WiFi wireless LAN adapters: Intel WiFi Link 5300 (AGN)

 • Battery: ThinkPad X200 Series 9 cell Li-Ion Battery

 • Mobile media base: ThinkPad X200 UltraBase with DVD Recordable 8x Max Dual Layer, Ultrabay Slim (Serial ATA)

Vakar sugebėjau su mažai pritemdytu ekranu instaliuojant programas, naršant internetą ir prijungus išorinį USB diską ant baterijos pradirbti 5 valandas (ir dar rodė valanda liko)!Taigi tokios naujienos šiam kartui.

Rodyk draugams

Įspūdžiai iš Redmondo 13

Parašė Sergejus | 2008-09-01 23:05

Per šias išeigines neišėjo nuvažiuoti į Vankuverį, bet užtat nuveikiau keletą kitų dalykų.


Pirma pagaliau užbaigiau Microsoft pastatų apėjimą Redmonde. Bendroje sumoje tam prireikė virš 15 valandų!Taip pat šį savaitgalį Seattle vyko žaidimų industrijos paroda PAX (Penny Arcade Expo) 2008. Aš nesu didelis žaidimų entuziastas, bet kadangi tai yra antra pagal dydį žaidimų paroda Amerikoje, nusprendžiau apsilankyti.Vienos dienos bilieto kaina yra 30$. Pati paroda padalinta į dvi dalis – žaidimų stendai bei konferencijos. Žaidimų stenduose labiausiai mane suviliojo Star Craft II ir Guitar Hero World Tour žaidimai. Konferencijoje aš buvau tik vienoje, bet užtat kokioje - Fallout 3 pristatyme! Žmonės pradėjo rinktis vietai užimti prieš valandą ar dar anksčiau. Niekada negalvojau, kad žaidimas gali sukelti tokias eiles!Apibendrinant, paroda visai nebloga, bet aš labiau linkęs prie TechEd stiliaus konferencijų :)

Rodyk draugams