BLOGas.lt
Pigūs skrydžiai
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

TechEd Developers - 5 diena

Parašė Sergejus | 2008-11-15 15:23

Penktadienis – paskutinė TechEd Developers diena. Dėl šios priežasties tiek klausytojai yra atsipalaidavę, tiek ir dėstytojai. Pirmojo pristatymo „Enterprise Library 4.0 – Now with More Peace, Love and Rock-n-Roll“ metu buvo aptartos Enterprise Library 4.0 ir 4.1 naujovės, parodyti skirtingų aplikacijų blokai bei aptarti planai Enterprise Library 5.0. Pagrindinės Enterprise Library 4.x naujovės:


  • Priklausomybės injekcijos konteineris Unity;

  • WMI (Windows Management Instrumentation) 2 palaikymas;

  • Pagerinta greitaveika;

  • Galimybė kartu su Enterprise Library naudoti trečių šalių kešavimo karkasus (pvz., NCache);

  • Sukurtas unifikuotas būdas kurti skirtingų aplikacijų blokų objektus Unity pagalba.Taip pat buvo anonsuota, kad 2009 metų vasarį pasirodys priklausomybių injekcijų derintojas bei Unity galės dribti su Silverlight. Pagrindinis 5 versijos akcentas bus egzistuojančių blokų ir jų dizaino pervertinimas bei Enterprise Library integracijų paketų, skirtu ASP.NET, WCF, Sharepoint ir t.t., sukūrimas. Po sesijos pavyko pašnekėti su pranešėju, kuris atsako už Enterprise Library funkcionalumo planavimą ir išsakyti tam tikrus pageidavimus dėl Unity dizainerio ir panašių dalykų. Tikėkimės į tai bus atsižvelgta…Antras pristatymas į kurį nuėjau, buvo „Beginning Developing Applications using Windows Azure“. Jo metu demonstravo, kaip rašyti paprasčiausius servisus skirtus Windows Azure. Aš planuoju parašyti kelis straipsnius iš Windows Azure ir jo programavimo (tačiau tai tikriausiai bus tik po C# 4.0 ir Visual Studio 2010 apžvalgų).Paskutinė mano sesija TechEd Developers 2008 buvo „Microsoft Visual Studio 10: Easing ASP.NET Web Deployment“. Jos metu buvo pasakojama apie naują Web Deployement projekto tipą, leisiantį žymiai paprasčiau instaliuoti tiek pačia web aplikaciją, tiek jai reikalingus SQL skriptus. Dar viena įdomi Visual Studio 2010 naujovė - .config failų transformacijos. Jų pagalba priklausomai nuo pasirinkto kompiliavimo tipo (Debug, Releae, t.t.) bus atitinkamai modifikuojamas ir galutinis .config failas. Tai leis daug paprasčiau valdyti testavimo, gamybinės ir kitų aplinkų konfigūracijas.

Rodyk draugams

TechEd Developers - 4 diena

Parašė Sergejus | 2008-11-15 03:23

Ketvirtadienis prasidėjo nuo pristatymo „Microsoft SQL Server: Data-Driven Applications from Device to Cloud“. Jo metu buvo aptariamas viena ir Live Services sudedamųjų dalių – SQL Data Services. Tai galima įsivaizduoti kaip Internetu grįstą duomenų bazės servisą, pasiekiamą per REST, SOAP ir HTTP protokolus. Kaip ir visi Live servisai, SQL Data Services leidžia naudotis resursais, kurie yra debesyje bei įgalina žymiai geresnes sinchronizavimo galimybes. Toks privalumas turi ir savų trūkumų, pavyzdžiui, vienintelis dalykas, kuris šiuo metu palaikomas tai lentelės, kurios neturi nei indeksų, nei kitų duomenų bazėms būdingų dalykų. Šalia SQL Data Services buvo atnaujintas ir Sync Framework. Nuo šiol jis apima sinchronizaciją ne tik duomenų bazėse ir failų sistemose, bet ir Live Mesh, ADO.NET Data Services, SQL Data Services. Nuo savęs noriu pridėti, kad mintis yra gera, bet kol kas dar realizacija yra abejotina.Antroji sesija buvo bendrinė – „Green Computing through Sharing“. Jos metu buvo šnekėta apie tai, kad kuo daugiau resursų yra dalinamasi, tuo ekologiškiau yra bei tuo daugiau pinigų yra taupoma. Pagrindinis akcentas buvo labiau išnaudoti virtualizavimo technologijas bei kurti naujos kartos duomenų centrus.Trečiasis pristatymas, „Microsoft Silverlight 2 for Mobile: User Experience for Mobile Devices“, aptarė tam tikrąsias gerąsias praktikas ir sunkumus programuojant WPF aplikacijas mobiliems įrenginiams. Vienas iš tokių apribojimų – garsas. Silverlight 2 gali groti daug skirtingų formatų, bet mobilioji versija tai gali daryti tik tipams, kurie yra palaikomi iš Windows Media Player Mobile. Dar viena įdomi pastaba – nors skirtingų mobilių įrenginių ekrano dydis ir skiriasi, patartina projektuoti vartotojų sąsają taikant 240×320 taškų išraišką. Kadangi Silverlight Mobile atsirado iš Silverlight, tai leidžia pasinaudoti visais Visual Studio ir Expression Blend įrankių privalumais. Dar įdomi žinia - mobilioji Silverlight versija palaikoma ne tik Windows Mobile įrenginiuose, bet ir Nokia telefonuose.Po aukščiau išvardintų paskaitų turėjome Microsoft Student Partner dalyvių susitikimą. Tai buvo puiki proga susitikti su geriausiais skirtingų šalių MSP!

Rodyk draugams