BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Straipsnių ciklas iš Visual Studio 2010 - 4 dalis - panaudojimo diagrama

Parašė Sergejus | 2009-05-31 22:04

Tęsiant naujų Visual Studio 2010 UML diagramų apžvalgą, šiandien norėčiau trumpai aprašyti panaudojimo (Use-Case) tipo diagramos palaikymą. Skirtingai negu prieš tai aprašyta sekų diagrama, panaudojimo diagrama gali būti sukurta tik Modeliavimo projekte:

Tradiciškai, sukūrus tuščią UML diagramą, Visual Studio įrankių juostoje atsiranda atitinkami punktai:

Asmeniškai man labai patinka mintis su kontekstiniu meniu. Jo pagalba galima pakankamai greitai kurti diagramos objektus bei sąryšius tarp jų (ir tai galioja ne tik panaudojimo diagramoms):

Panašiai, pasirinkus konkretų UML elementą, savybių lange galime nurodyti papildomas elementų savybes:

 Dar viena Visual Studio 2010 naujovė - UML Model Explorer. Bet kurios UML diagramos elementas automatiškai atsiranda jame:

Tai yra labai svarbu dėl to, kad kuriant naujas diagramas, jus galite naudoti jau egzistuojančias UML esybes, kas vėliau jums leis išlaikyti visus sąryšius darant pakeitimus.

Kaip tikriausiai supratote, skirtingai negu sekų diagrama, panaudojimo diagrama visiškai nėra orientuota į kodą. Ko aš pasigedau, tai sąryšio su veiklos (Activity) ar komponentų (Component) diagramomis. Nesu tikras, ar ši galimybė atsiras galutinėje Visual Studio 2010 versijoje, bet mano akimis ji ženkliai pagerintų reikalavimų atsekamumą (trasuojamumą).

Kitą kartą trumpai aprašysiu veiklos (Activity) ir komponentų (Component) diagramas.

Rodyk draugams

Straipsnių ciklas iš Visual Studio 2010 - 3 dalis - sekų diagrama

Parašė Sergejus | 2009-05-26 22:03

Microsoft prisijungus prie OMG (Object Management Group) organizacijos, natūralus žingsnis buvo įgalinti Visual Studio 2010 dirbti su UML diagramomis. Šiandien norėčiau trumpai aptarti sekų (angl. sequence) diagramos palaikymą.

Prieš pradedant, norėčiau pateikti keletą klasių, kurias naudosiu šiandienos pavyzdyje:

Kaip matyti, pateiktos klasės imituoja knygos pirkimą, t.y. tam tikrą veiksmų seką. Norėdami sukurti naują sekų diagramą, pirma reikia sukurti naujo tipo projektą – modeliavimo projektą:

Turint modeliavimo projektą, per standartinį Add New Item dialogą pasirenkame naują sekų diagramą:

Įrankių juostoje atsiranda sekų diagramos elementai:

Taip mes galime pradėti modeliuoti sekas “nuo nulio“. Alternatyvus variantas – sugeneruoti sekų diagramą egzistuojančiam kodui. Pabandykime sugeneruoti sekų diagramą prieš tai pateiktam kodui, tam užtenka klasės User konstruktoriuje paspausti dešiniu pelės mygtuku ir pasirinkti Generate Sequence Diagram:

Rezultate mes gauname labai tvarkingą UML sekų diagramą:

Atkreipkite dėmesį į bloką, pažymėtą Opt (option). Tai yra if sakinio atitikmuo sekų diagramoje. Panašiai galima pavaizduoti ir kitas konstrukcijas (while, for ir t.t.):

Tiek šiam kartui puikių įspūdžių iš Visual Studio 2010 UML sekų diagramų palaikymo. Kitą kartą aš pratesiu nagrinėti UML diagramas.

Rodyk draugams

Straipsnių ciklas iš Visual Studio 2010 - 2 dalis - sluoksnių diagrama

Parašė Sergejus | 2009-05-24 18:12

Kartu su Visual Studio 2010 pasirodys naujas diagramų tipas – sluoksnių diagrama. Ji skirta užtikrinti architektūrinių stilių laikymąsi, t.y. jos pagalba galima apibrėžti kurias klases galima kviesti tam tikrame architektūriniame sluoksnyje.

Šiame straipsnyje aš parodysiu, kaip sluoksnių diagramos pagalba galima užtikrinti trijų sluoksnių architektūrinio stiliaus laikymąsi. Kaip taisyklė, jis (stilius) aprašo duomenų, verslo logikos (arba servisų) ir grafinės sąsajos sluoksnius. Tam aš aprašiau tris elementariausias C# klases:

Naują sluoksnių diagramą galima pridėti tiesiogiai iš „Add New Item“ lango:

Sluoksnių diagramą jus galite kurti „nuo nulio“ arba pasinaudoti vienu iš siūlomu šablonu:

Turint norimą architektūrą, mums belieka susieti konkrečias klases su atitinkamu sluoksniu. Tam žemiau atsiradusiame Architecture Explorer pasirenkame reikalingą vardų sritį bei klases:

Beliko nutempti Data klasę į Data Source sluoksnį, Services – į Domain Logic ir UI – į Presentation:

Turint klasių susiejimą su architektūra, pagaliau galima patikrinti kodo atitikimą architektūrai:

Pakeitus UI klasę, kad ji tiesiogiai kviestų klasę Data (kas neatitinka trijų sluoksnių architektūrinio stiliaus) ir iškvietus tikrinimą, Visual Studio parodys klaidą:

Tiek šiam kartui, tikiuosi jums ši galimybė patiks kaip ir man. Kitą kartą pradėsiu nagrinėti naujas Visual Studio 2010 UML galimybes.

Rodyk draugams

Visual Studio 2010 and .NET Framework 4 Training Kit

Parašė Sergejus | 2009-05-22 23:59

Kartu su Visual Studio 2010 Beta 1 pasirodė ir Visual Studio 2010 and .NET Framework 4 Training Kit. Jis apima:

 • C# 4.0
 • Visual Basic 10
 • F#
 • Parallel Extensions
 • Windows Communication Foundation
 • Windows Workflow
 • Windows Presentation Foundation
 • ASP.NET 4
 • Entity Framework
 • ADO.NET Data Services
 • Managed Extensibility Framework
 • Visual Studio Team System

Rodyk draugams

Straipsnių ciklas iš Visual Studio 2010 - 1 dalis

Parašė Sergejus | 2009-05-21 21:50

Viešai pasirodžius Visual Studio 2010 Beta 1 galima pradėti ir viešai rašyti apie tam tikras naujoves. Kadangi naujų technologijų arba egzistuojančių patobulinimų tikrai nemažai palyginus su pirma CTP versija, nusprendžiau pradėti trumpų straipsnių ciklą iš Visual Studio 2010.

Šiandien labai trumpai noriu aptarti vieną labiausiai matomų pakeitimų – WPF grafinę sąsają:

Pagrindiniai aspektai:

 1. Įrankių juosta bei viršutinis meniu yra perdaryti su WPF
 2. Nuo šiol visi Visual Studio aplinkos langai (ne dialogo) yra grindžiami WPF
 3. Pagaliau atsirado galimybė Visual Studio langus patalpinti už paties Visual Studio ribų (ypač patogu skirti vieną monitorių išskirtinai kodo langui)
 4. Perdarytas New Project langas

Noriu pabrėžti, kad greitaveikos sumetimais naujoji Visual Studio WPF aplinka atsižvelgia į tai, jeigu jus dirbate iš virtualios mašinos ar per nuotolį.

Tiek šiam kartui, kitą kartą aprašysiu naują sluoksnių (angl. layer) diagramą, kurios pagalba galima automatiškai tikrinti laikymąsi architektūros reikalavimams.

Rodyk draugams

Visual Studio 2010 Beta 1

Parašė Sergejus | 2009-05-18 18:15

Šiandien Microsoft kūrimo padalinio vice prezidentas Soma Somasegar oficialiai pranešė apie pirmos Visual Studio 2010 Beta versijos prieinamumą MSDN prenumeratoriams. Viešai pasiekiama Beta versija taps gegužės 20 dieną iš oficialaus Visual Studio 2010 puslapio.

Atnaujinta

Kaip ir buvo žadėta, Visual Studio 2010 Beta 1 tapo viešai prieinamas. Daugiau nuorodų:

Rodyk draugams

Blogo migravimas - baigtas!

Parašė Sergejus | 2009-05-15 22:18

Blogas.lt pagaliau sugalvojo pereiti prie normalesnės platformos - WordPress. Problema tame, kad migravus į naują platformą dings ir mano “žaliasis” šablonas. Iš vienos pusės - žymiai patogesnė platforma, iš kitos - neaiškios migravimo pasekmės bei poreikis derinti naują šabloną.
Po tam tikrų svarstymų nusprendžiau surizikuoti, todėl iš anksto atsiprašau, jeigu kurį laiką mano blogas prastai atrodys.

Atnaujinta

Blogo migravimas pasibaigė. Tikiuosi nauja išvaizda jums patiks!

Rodyk draugams

Atsinaujino Microsoft AJAX Control Toolkit

Parašė Sergejus | 2009-05-14 20:42

Po tam tikros pertraukos atsinaujino daugeliui gerai žinomas Microsoft AJAX Control Toolkit. Šioje versijoje ne tik ištaisytos klaidos, bet ir pridėti 3 nauji komponentai:Nežinau kaip jus, o aš praktiškai pilnai perėjau prie jQuery :)

Rodyk draugams

Microsoft Office 2010 Technical Preview

Parašė Sergejus | 2009-05-13 00:00

Norite sudalyvauti Office 2010 beta programoje? Microsoft pradeda skelbti vis daugiau viešos informacijos apie būsimą Office paketo versiją: http://www.office2010themovie.com/.

Rodyk draugams

Microsoft TechEd Norh America 2009

Parašė Sergejus | 2009-05-12 21:04

Visą šią savaitę JAV vyksta konferencija Microsoft TechEd 2009. Skirtingai negu TechEd EMEA, visų sesijų vaizdo įrašai yra prieinami oficialiame konferencijos puslapyje. Geros peržiūros!

Rodyk draugams