BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Paprastas būdas atvaizduoti Twitter pranešimus

Parašė Sergejus | 2010-08-31 14:03

Twitter pranešimų atvaizdavimas puslapiuose nėra naujas uždavinys. Egzistuoja bent keletas būdų kaip tai galima atlikti (įskaitant ir gatavus komponentus). Šiandien man prisireikė atvaizduoti su tam tikra hash žyme susijusius pranešimus ir padaryti tai norėjosi kuo paprasčiau (kad daugiau žmonių suprastų kas ir kaip yra daroma).

Pirmas dalykas kurį verta išnagrinėti – Twitter API dokumentaciją. Norint gauti su tam tikra hash žyme susijusius pranešimus, užtenka pasinaudoti metodu Search. Iš reikalingų metodo parametrų mums bus reikalingi keli:

 • callback – mūsų atveju tai bus anoniminė funkcija, todėl užrašas atrodys taip: callback=?
 • rpp – grąžinamų pranešimų skaičius
 • q – paieškos žymė, kur vietoje grotelių reikia rašyti %23, pvz., %23mvc (bus ieškoma #mvc)

Sakykime, mes turime tokį HTML kodą:

<div id="sidebar">
  <ul>
    <li>
      <h2>Info</h2>
      Blog: http://sergejus.blogas.lt </li>
    <li>
      <h2>Twitter</h2>
      <ul id="tweets">
      </ul>
    </li>
  </ul>
</div>

Norėdami į elementą tweets pakrauti Twitter pranešimus, aprašykime tokią JavaScript funciją:

function loadTweets(container, search) {
  var url = 'http://search.twitter.com/search.json?callback=?&rpp=10&q=' + search;
  $.getJSON(url, function (data) {
    var html = '';
    $.each(data.results, function (i, tweet) {
      html += '<li><a href="http://twitter.com/' + tweet.from_user + '">'
         + tweet.from_user + '</a> ' + tweet.text + '</li>';
    });
    $(container).html(html);
  });
}

Kaip matyti, viskas labai paprasta:

 • kreipimąsi į Twitter API
 • gaunamas JavaScript objektas
 • suformuojamas LI elementas
 • galutinis HTML įrašomas į UL elementą

Svarbu tai, kad ši JavaScript funkcija gali ieškoti bet ką. Mūsų atveju loadTweets panaudojimas atrodytų taip:

<script type="text/javascript">
  $(document).ready(function () {
    loadTweets('#tweets', '%23pingy');
  });
</script>

Štai ir viskas – greitai, paprastai, suprantamai.

Rodyk draugams

Atostogos

Parašė Sergejus | 2010-08-06 16:51

Atėjo ir mano laikas dviem savaitėms pasitraukti nuo programavimo, Interneto ir kitų IT naujienų. Pradedant nuo kitos savaitės, išvykstu atostogauti, o tai reiškia, kad ir nebus naujų straipsnių. Iki susitikimo rugpjūčio pabaigoje!

Rodyk draugams

WebMatrix ir Visual Studio LightSwitch – kur juda Microsoft?

Parašė Sergejus | 2010-08-04 15:12

Kažkur prieš mėnesį ScottGu anonsavo WebMatrix. Kas dar nesate girdėję apie šį produktą, rekomenduoju perskaityti ScottGu straipsnį. Trumpai apibendrinant – tai kelių technologijų rinkinys: SQL CE 4.0 (Compact Edition), IIS Developer Express, naujasis ASP.NET atvaizdavimo variklis (angl. View Engine) Razor bei WebMatrix kūrimo aplinka. Nors visos minėtos technologijos ir pristatomos kartu, realiai jos yra nepriklausomos ir gali būti naudojamos atskirai. Taip, greičiausiai, IIS Developer Express pakeis esamą Visual Studio Web serverį (dar žinomą kodiniu pavadinimu Cassini), Razor bus ASP.NET MVC 3 dalimi, o SQL CE visada ir taip buvo nepriklausomas. Kas tikrai yra įdomu – WebMatrix kūrimo aplinka. Padirbęs su ja porą valandų galiu teigti, kad ji tikrai nėra tinkama kiek didesnių Web aplikacijų kūrimui, bet jos paskirtis ir nėra tokia. Pirmą kartą Microsoft žengia į sau naują auditoriją – naujokų (skaityk neprofesionalų) gretas. Nesunku suprasti, kad taip bandoma atgauti iš PHP dalį pradedančiųjų Web programuotojų. Ar tai gerai? Apie tai kiek vėliau…

WebMatrix

Kitas įdomus anonsas įvyko vakar – Microsoft pristatė Visual Studio LiveSwitch. Bendram įsivaizdavimui labai rekomenduoju perskaityti JasonZ straipsnį. Visual Studio LiveSwitch – tai (ir vėl) kūrimo aplinka, skirta taip vadinamų Line of Business (LOB) programų kūrimui. Pagrindinė naujo produkto užduotis – įgalinti neprofesionalius programuotojus (dažniausiai verslo konsultantus ar techninio palaikymo skyriaus darbuotojus) kurti nesudėtingas, padalinio darbui reikalingas programas. Tokios programos iš dalies panašios į Access programas: turi UI su daug laukų, naudoja duomenis iš heterogeninių šaltinių, lokalius duomenis saugo vidinėje duomenų bazėse. Akivaizdu, kad Access + VBS yra keičiami Silverlight + WCF RIA Services + SQL CE. Taipogi akivaizdu, kad vis daugiau neprogramuotojų pradės kurti programas…

LOB

Kaip matyti, tiek WebMatrix, tiek Visual Studio LightSwitch yra skirti neprofesionaliems programuotojams. Ar tai gerai? Žinoma! Kai aš pradėjau programuoti, neturėjau jokio suvokimo apie OOP, gerąsias praktikas, architektūrą ir pan. Bet tuo metu man to ir nereikėjo, aš tiesiog norėjau pradėti programuoti. Iš kitos pusės, aš bijau ilgainiui gali atsirasti vis daugiau mėgėjiškų programų, kurių kokybė gali neigiamai įtakoti .NET Framework vardą. Taip kadaise įvyko PHP ir ilgą laiką buvo laikoma, kad PHP nėra tinkamas Enterprise aplikacijoms.

Būtų labai įdomu išgirsti jūsų nuomonę apie šiuos produktus ir naują Microsoft judėjimo kryptį.

Rodyk draugams

Windows 7 Ultimate nemokamai #5

Parašė Sergejus | 2010-08-01 22:40

IMG_0088

Taisyklės:

Šio straipsnio komentaruose parašykite savo vardą ir pavardę arba slapyvardį. Kadangi rugpjūtį aš atostogausiu ir nebūsiu Lietuvoje, rašyti komentartuose galite iki paskutinės mėnesio dienos. Rugsėjo 1-ą atsitiktine tvarka išrinksiu vieną nugalėtoją, kuriam ir atiteks paskutinė dovana. Kompaktą galėsiu perduoti tik VILNIUJE ir KAUNE. Jeigu esate iš kito miesto – teks patiems atvažiuoti į Vilnių.

Jeigu akcija patinka, nepamirštame paspausti ‘Patiko’.

Rodyk draugams

Windows 7 Ultimate nemokamai #4 - laimėtojas paaiškėjo

Parašė Sergejus | 2010-08-01 22:36

Taigi pasibaigė mėnuo, o tai reiškia, kad antrą Windows 7 Ultimate diską laimėjo…

results

…skaitytojas vardu Gediminas G. Prašau susisiekti su manimi el. paštu (ar parašykite savo) ir aš perduosiu prizą. Nenusiminkite kam nepasisekė, nes dar liko vienas Windows 7 Ultimate DVD diskas.

Rodyk draugams