Praeitame straipsnyje aš aprašiau gimtąjį (Native) JSON palaikymą naršyklėse IE8 ir FF3.5. Šiandien norėčiau aprašyti naujus HTML 5 įvykius online ir onoffline bei atributą navigator.onLine.

Kaip tikriausiai supratote, HTML 5 leis labai paprastai gauti prisijungimo prie tinklo būseną bei reaguoti į šios būsenos pasikeitimus. Noriu atkreipti dėmesį į tai, kad nustatoma būtent tinklo būseną, bet ne Interneto ryšio buvimas. Tai reiškia, kad tikrinama ar tinklo interfeisas yra įjungtas ir turi priėjimą prie tinklo bei žiūrima ar naršyklėje nėra įjungtas autonominis režimas (File → Work Offline).

Žemiau pateikiu labai paprastą puslapį, kuriame pasikrovimo metu atributo navigator.onLine pagalba nustatoma prisijungimo būsena bei įvykių online ir offline pagalba nurodoma kokį pranešimą rodyti (ONLINE ar OFFLINE). Suderinamumo dėlei, įvykio apdorojimo funkcijas aš nurodau ne tiesiogiai document.body, bet naudojant pagalbinę funkciją addHandler (IE8 reikėtų rašyti document.body.ononline, Firefox – document.body.online):

ie8_dev3

Rezultate mes turime puslapį, kuris momentaliai reaguoja į tinklo būsenos pasikeitimus:

ie8_dev4

Praktikoje, atpažinę kad tinklo būsena pasikeitė, jus galite išsaugoti duomenis į / pakrauti duomenis iš lokalios saugyklos, apie kurią rašysiu ateityje.

Patiko (0)

Rodyk draugams