Kaip tikriausiai jau skaitėte, tinklalaidė ITishnikai turi naują puslapį http://itishnikai.lt. Paskutinėje laidoje minėjau, kad puslapis pilnai sukasi Windows Azure. Šiame straipsnyje trumpai papasakosiu kokios Window Azure paslaugos ir kaip yra panaudotos.

Pradėsiu nuo platformos: puslapiui buvo pasirinktas visiems gerai žinomas WordPress dėl įskiepių gausos bei prieinamumo Windows Azure Web Sites galerijoje. Nepaisant fakto, kad WordPress moka dirbti su SQL Server, Windows Azure Web Sites leidžia pasirinkti tik trečios šalies (ClearDB) talpinamą MySQL. Aš už MySQL, bet norėjosi, kad viskas būtų pas vieną tiekėją ir centralizuotai valdoma. Laimei, Mikael Koskinen yra paruošęs Wordpress konfigūraciją skirtą darbui su Windows Azure SQL Database (anksčiau žinoma kaip SQL Azure). Taigi, rezultate aš turėjau pilnai veikiančią WordPress instaliaciją patalpintą Windows Azure Web Sites ir naudojančią Windows Azure SQL Database duomenų talpinimui.

imageimageimageimage

Kitas žingsnis buvo perkelti visus ITishnikų epizodus į debesis. Natūraliausias pasirinkimas buvo binarinių duomenų saugykla Windows Azure Blob Storage (skaityti detaliau). Kadangi ITishnikai patalpinti Amsterdamo Windows Azure duomenų centre, laidų parsisiuntimo greičiui pagerinti buvo panaudotas Windows Azure Content Delivery Network. Jis užtikrina, kad kiekvienas klausytojas gaus laidas iš serverio, esančio arčiausiai jo (pvz., Švedijos).

Visos infrastruktūros perkėlimas į debesis turi vieną didelį privalumą, daugiau mums nebereikia rūpintis serverių ir tinklo įrangos patikimumu bei interneto pralaidumu.

Patiko (0)

Rodyk draugams