Penktadienis, TechEd Developers 2007 paskutinė diena. Iš karto jaučiasi, kad žmonės ruošiasi važiuoti namo. Tą patį patvirtina ir mažesnis sesijų skaičius.

Pirmoji prezentacija, kurioje aš buvau buvo “Avoiding Pitfalls When Hosting Windows Workflow Foundation in Real World ASP.NET Applications”. Tai buvo viena geriausių prezentacijų iš „best practice“ serijos. Jos metu György Balássy parodė Windows Workflow Foundation talpinimo pavyzdį ASP.NET puslapyje. Toks talpinimas šiuo metu nėra trivialus ir gerai dokumentuotas. Daugelis egzistuojančių straipsnių buvo skirti Workflow Foundation Beta2 versijai, kuri skiriasi nuo galutinės versijos talpinimo ASP.NET puslapiuose atžvilgiu.

Taip pat buvo naudinga sudalyvauti interaktyvioje sesijoje „ASP.NET Model View Controller (MVC)“. Taip, taip, jos metu buvo rodomas naujasis ASP.NET MVC karkasas.  Pats karkasas yra orientuotas į puslapių testuojamumo pagerinimą atskiriant duomenų atvaizdavimą nuo logikos. Kadangi MVC karkasas iš esmės skiriasi nuo šiuo metu naudojamų web formų, tai galima sakyti tai yra tiesiog alternatyvi technologija, bet ne web formų pakaitalas. Šiuo metu ASP.NET MVC karkasas neturi nei komponentų (asp:textbox, asp:gridview ir t.t.), nei patogios duomenų susiejimo (angl. data binding) galimybės. Todėl jo panaudojimas realiose aplikacijose kol kas yra ribotas.

„The Irresistible Forces Meet the Moveable Objects“ pristatymas buvo bendras visiems TechEd dalyviams. Jo metu buvo šnekama apie numatomus pasikeitimus programavimo modelyje, pereinant nuo didelių, patikimų ir brangių įrenginių prie mažų, nepatikimų ir pigių įrenginių.

Taigi pasibaigė TechEd Developers 2007 konferencija, jos metu tikrai buvo įdomu susitikti ir pasišnekėti su kitų šalių bendraminčiais, pasidalinti įspūdžiais bei aptarti artimiausias tendencijas programavime. Tokie seminarai leidžia pagerinti akiratį bei sužinoti apie dalykus, kurie nėra tiesiogiai susiję su darbu, bet geri pagelbėti priimant architektūrinius sprendimus ateityje.

Rodyk draugams