BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

ITishnikai.lt perkėlimas į Windows Azure

Parašė Sergejus | 2013-01-03 21:43

Kaip tikriausiai jau skaitėte, tinklalaidė ITishnikai turi naują puslapį http://itishnikai.lt. Paskutinėje laidoje minėjau, kad puslapis pilnai sukasi Windows Azure. Šiame straipsnyje trumpai papasakosiu kokios Window Azure paslaugos ir kaip yra panaudotos.

Pradėsiu nuo platformos: puslapiui buvo pasirinktas visiems gerai žinomas WordPress dėl įskiepių gausos bei prieinamumo Windows Azure Web Sites galerijoje. Nepaisant fakto, kad WordPress moka dirbti su SQL Server, Windows Azure Web Sites leidžia pasirinkti tik trečios šalies (ClearDB) talpinamą MySQL. Aš už MySQL, bet norėjosi, kad viskas būtų pas vieną tiekėją ir centralizuotai valdoma. Laimei, Mikael Koskinen yra paruošęs Wordpress konfigūraciją skirtą darbui su Windows Azure SQL Database (anksčiau žinoma kaip SQL Azure). Taigi, rezultate aš turėjau pilnai veikiančią WordPress instaliaciją patalpintą Windows Azure Web Sites ir naudojančią Windows Azure SQL Database duomenų talpinimui.

imageimageimageimage

Kitas žingsnis buvo perkelti visus ITishnikų epizodus į debesis. Natūraliausias pasirinkimas buvo binarinių duomenų saugykla Windows Azure Blob Storage (skaityti detaliau). Kadangi ITishnikai patalpinti Amsterdamo Windows Azure duomenų centre, laidų parsisiuntimo greičiui pagerinti buvo panaudotas Windows Azure Content Delivery Network. Jis užtikrina, kad kiekvienas klausytojas gaus laidas iš serverio, esančio arčiausiai jo (pvz., Švedijos).

Visos infrastruktūros perkėlimas į debesis turi vieną didelį privalumą, daugiau mums nebereikia rūpintis serverių ir tinklo įrangos patikimumu bei interneto pralaidumu.

Rodyk draugams

ITishnikai #25 – metų apžvalga

Parašė Sergejus | 2013-01-02 18:21

Jau tradiciškai, paskutinėje metų laidoje aptariame metų naujienas. Daugiau informacijos apie laidą – ITishnikų puslapyje. Primenu, sekite mus Facebook bei Twitter.

P.S.

Su džiaugsmu noriu pranešti, kad nuo šiol ITishnikų galite klausytis ir iTunes!

itunes

Rodyk draugams

Startavo itishnikai.lt

Parašė Sergejus | 2012-12-27 19:13

Kalėdinė dovana visiems tinklalaidės ITishnikai klausytojams – startavo oficialus tinklalaidės puslapis http://itishnikai.lt! Artimiausiu metu stengsimės patalpinti tinklalaidę į iTunes.

Rodyk draugams

ITishnikai #24 – Alanas dalijasi įspūdžiais iš Build konferencijos

Parašė Sergejus | 2012-12-23 15:12

Šį kartą Alanas dalijasi įspūdžiais iš Build konferencijos. Kaip visada laida prieinama mūsų Facebook puslapyje bei parsiuntimui. Labai laukiam jūsų atsiliepimų bei komentarų.

Nuorodos minėtos laidoje:

Rodyk draugams

ITishnikai #23 – aptariame iPad Mini, Microsoft Surface bei artimiausias konferencijas

Parašė Sergejus | 2012-11-04 12:15

Šį kartą turime kaip niekada daug naujienų iš Apple, Microsoft, Nokia ir kitų. Kaip visada laida prieinama mūsų Facebook puslapyje bei parsiuntimui. Labai laukiam jūsų atsiliepimų bei komentarų.

Nuorodos minėtos laidoje:

Rodyk draugams

ITishnikai #22– svečiuose Microsoft Lietuva generalinis direktorius Kristijonas Kaikaris

Parašė Sergejus | 2012-10-09 20:24

Šį kartą mūsų laidos svečiuose Microsoft Lietuva generalinis direktorius Kristijonas Kaikaris, su kuriuo kalbame tiek apie jo pirmus įspūdžius naujoje pozicijoje, tiek apie ateities planus. Kaip visada laida prieinama mūsų Facebook puslapyje bei parsiuntimui. Labai laukiam jūsų atsiliepimų bei komentarų.

Nuorodos minėtos laidoje:

Rodyk draugams

ITishnikai #21– svečiuose laida IT+

Parašė Sergejus | 2012-09-02 14:42

Mūsų pirmojo jubiliejaus šventimo metu su interviu atvyko laida IT+ (interviu galite pamatyti YouTube PenktiTV kanale). Taigi nusprendėme padaryti atsakomąjį vizitą ir šioje laidoje pakalbinome IT+ prodiuserę ir vedėją Rūtą Vederytę. Kaip visada laida prieinama mūsų Facebook puslapyje bei parsiuntimui. Labai laukiam jūsų atsiliepimų bei komentarų.

Nuorodos minėtos laidoje:

Rodyk draugams

ITishnikai #20 – galutinės Windows ir Visual Studio versijos, ITishnikai jubiliejus

Parašė Sergejus | 2012-08-09 18:48

Šį kartą aptariame galutines Windows 8 RTM, Windows Server 2012 RTM ir Visual Studio 2012 RTM versijas bei naują Office 2013 ir Outlook.com. Taipogi anonsavome pirmą gyvą ITishnikų susitikimą vienerių metų jubiliejaus proga (registracija)! Kaip visada laida prieinama mūsų Facebook puslapyje bei parsiuntimui. Labai laukiam jūsų atsiliepimų bei komentarų.

#ITishnikai Anniversary Vilnius Rugpjūčio 23 – registracija.

Nuorodos minėtos laidoje:

Rodyk draugams

ITishnikai #19 – Tautvydas Dagys apie TechEd Europe

Parašė Sergejus | 2012-07-17 20:28

Šį kartą Tautvydas Dagys iš Microsoft Lietuva dalinasi įspūdžiais iš konferencijos TechEd Europe. Naujienose: Microsoft Surface, Windows Phone 8, Windows 8, Google I/O ir daug kitos informacijos. Kaip visada laida prieinama mūsų Facebook puslapyje bei parsiuntimui. Labai laukiam jūsų atsiliepimų bei komentarų ir nepamirškite siūlyti kitų laidų temas bei svečius!

Nuorodos minėtos laidoje:

Rodyk draugams

ITishnikai #18 – įspūdžiai iš TechEd North America

Parašė Sergejus | 2012-06-23 11:54

Šį kartą dalinames įspūdžiais iš TechEd North America tiesiai iš Floridos! Kaip visada laida prieinama mūsų Facebook puslapyje bei parsiuntimui. Labai laukiam jūsų atsiliepimų bei komentarų ir nepamirškite siūlyti kitų laidų temas bei svečius!

Nuorodos minėtos laidoje:

Rodyk draugams