BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Windows Phone programėlių konkursas

Parašė Sergejus | 2011-11-19 14:39

Microsoft Lietuva kartu su HTC ir AdDuplex organizuoja pirmą Windows Phone programėlių konkursą! Daugiau informacijos apie konkursą, taisykles bei DUK rasite konkurso puslapyje. 1-os vietos nugalėtojai gaus HTC Titan bei 250 000 reklamos parodymų AdDuplex tinkle. 2-os ir 3-ios vietų nugalėtojai gaus HTC Radar bei 100 000 reklamos parodymų. Sėkmingo dalyvavimo!

P.S. Konkursas turi ir savo Facebook grupę.

Rodyk draugams

Windows Phone 7 galimybių video

Parašė Sergejus | 2010-03-20 18:17

Iš karto po Windows Phone 7 kūrimo įrankių anonso MIX10 konferencijos metu, vienas entuziastas atrakino telefono emuliatorių kartu su visomis paslėptomis galimybėmis. Anot Microsoft, visas paslėptas funkcionalumas yra dar kūrimo stadijoje ir gali keistis, dėl ko ir buvo nuspręsta jį paslėpti. Jeigu jums įdomu pamatyti tai, kas dar oficialiai Windows Phone 7 nebuvo rodoma – video žemiau.

Video autorius Jason Cartwright

Rodyk draugams

Kelios mintys dėl Windows Phone 7 Series

Parašė Sergejus | 2010-03-09 01:02

Aš esu vienas iš tų žmonių, kurie daugiau nei metus stebėjo ir rinko gandus apie Windows Phone 7. Tai tikriausiai pirmasis Microsoft produktas, pagamintas be jokių informacijos nutekėjimų. Tam kad geriau įsivaizduotume ant kiek tai buvo slaptas produktas – nei Microsoft darbuotojai, nei Windows Mobile MVP nežinojo kas vyksta Windows Phone 7 grupės viduje.

Vasario 15 dieną, Mobile World Congress konferencijos metu, Steve Ballmer pirmą kartą per 18 mėnesių nuo kūrimo pradžios, parodė gyvai Windows Phone 7. Tuo pačiu metu buvo išpublikuotas ir detalesnis video Channel 9 svetainėje. Microsoft pribloškė visus (ko nebuvo jau pakankamai senokai) savo novatoriška vartotojo sąsaja (vadinama Metro) ir operacinės sistemos galimybėmis. Per sekančias kelias valandas tai tapo naujiena #1 IT pasaulyje. Apie Windows Phone 7 rašė IT portalai, tinklaraščiai, twitter ir kiti media šaltiniai. Tuo pačiu metu startavo ir oficialus puslapis – windowsphone7series.com bei tinklaraštis.

wp7-1

Trumpai priminsiu svarbiausius dalykus apie Windows Phone 7 telefonus. Iki šiol Microsoft buvo liberali Windows Mobile įrenginių gamintojams. Jie neturėjo jokių apribojimų ekrano dydžiui bei rezoliucijai, atminties kiekiui, procesoriaus dažniui ir kitoms charakteristikoms. Nuo šiol kiekvienas įrenginys turės tenkinti žemiau išvardintus techninius reikalavimus:

 • Didelis WVGA ekranas su fiksuotu aukščio/pločio santykiu (angl. aspect ratio)
 • Talpinis jutimui jautrus ekranas (angl. capacitive multitouch)
 • 5 aparatiniai mygtukai: Start, atgal, paieška, įjungimas/išjungimas ir kamera. Lygiai 5 – nei daugiau, nei mažiau
 • Telefonas turi tenkinti tam tikrus minimalius CPU ir GPU reikalavimus
 • WiFi palaikymas
 • AGPS palaikymas
 • Akselerometras
 • FM radijas
 • Ne mažesnė nei 5 Mega pikselių kamera

Kaip matote, šie apribojimai skirti išlaikyti vienodą naudojimosi Windows Phone 7 patyrimą nepriklausomai nuo konkretaus gamintojo modelio.

Windows Phone 7 tai visiškai nauja mobilių įrenginių operacinė sistema. Ji didžiąja dalimi paremta Zune HD OS, todėl naudoja tą pačią Metro vartotojo sąsaja. Dar daugiau, Microsoft pristatė naują koncepciją – Hubs. Tai centrinė vieta, iš kurios galima atlikti tam tikras tipines užduotis bei patogiau naviguoti tarp susijusios informacijos ir meniu punktų. Šiuo metu paskelbtos 6 sritys:

 • People hub
  wp7-2
 • Picture hub
  wp7-3
 • Games hub
  wp7-4
 • Music + Video hub
  wp7-5
 • Marketplace hub
  wp7-7
 • Office hub
  wp7-6

Marketplace sritis apima ir visas telefono aplikacijas, kadangi nuo šiol tai vienintelė vieta iš kurios galima instaliuoti naujas aplikacijas. Apskritai, be 3G ar WiFi prisijungimo vargu aš Windows Phone 7 telefonas galės pilnaverčiai dirbti. Internetas naudojamas kontaktų sinchronizacijai su Facebook ir XBox Live, jūsų pasiekimai žaidimuose bei patys žaidimai irgi sinchronizuojasi su XBox Live, informacija apie grojamą MP3 dainą gali būti imama tiesiogiai iš interneto, Office (tame tarpe ir SharePoint) moka sinchronizuotis su debesimi (angl. cloud) ir t.t.

Norėdami detaliau pasiskaityti apie Windows Phone 7 galimybes rekomenduoju perskaityti šį Engadget straipsnį bei pasižiūrėti jų šou (nuo 30 minutės).

OK, aukščiau pateikta informacija nėra naujiena ir yra praktiškai mėnesio senumo. Kodėl šį straipsnį aš nusprendžiau parašyti tik dabar? Barselonoje buvo pristatyta tik viena naujovių pusė – naujovės skirtos galutiniams naudotojams. Visos naujienos skirtos programuotojoms turėjo būti paskelbtos kitą savaitę vykstančioje MIX konferencijoje (iš kurios aš aktyviai dalinsiuos įspūdžiais twitteryje). Bet prieš kelias dienas dalis informacijos pirma buvo atskleista viename iš oficialių tinklaraščių, o vėliau atsirado vaizdo įrašasTechEd Middle East konferencijos, kuriame tas pats žaidimas veikė tiek XBox, tiek Windows Phone platformose.

Pirma blogos naujienos – pasitvirtino informacija, kad egzistuojančios Windows Mobile aplikacijos naujoje operacinėje sistemoje nebeveiks. Neišreikštinai tai pat buvo pasakyta, kad .NET Compact Framework irgi nebeveiks Windows Phone 7. Programuotojams bus skirti du pagrindiniai įrankiai – Silverlight aplikacijų kūrimui bei XNA žaidimų kūrimui. Asmeniškai aš nepergyvenu dėl to, kad senos aplikacijos nebeveiks – pats laikas viską pergalvoti iš esmės. Iš kitos pusės aš be galo patenkintas, kad pasirinktos egzistuojančios brandžios technologijos: XNA iki šiol buvo naudojamas kurti žaidimus personaliam kompiuteriui, XBox 360 ir Zune HD; Silverlight jau kurį laiką kuo puikiausiai veikia tiek naršyklėse, tiek už jų ribų (out of browser support).

Vienintelis dalykas kuris mane gąsdina – tai Marketplace sritis. Nuo pat Zune pasirodymo dėl juridinių priežasčių jis buvo prieinamas tik JAV ir Kanadoje. Ar tai reiškia, kad su Windows Phone 7 mes galėsime pirkti muziką ir filmus tik iš JAV – kol kas nežinau, bet tikiuosi gauti atsakymą į šį klausimą MIXe.

Apibendrinant, turiu pripažinti kad šį kartą Microsoft pavyko padaryti „WOW“. Kas ypač malonu, su naujos operacinės pasirodymu iš karto taps pasiekiamas ir visas įrankių arsenalas programuotojams. Šiuo metu turiu svajonę – kuo greičiau nusipirkti Windows Phone 7, o tai turėtų tapti įmanoma dar šiais metais…

O ką jus manote apie Windows Phone 7?

Rodyk draugams