Šiandien pradedu naują straipsnių ciklą skirtą Windows Azure ir pradėsiu nuo naujausio šeimos nario – Windows Azure Web Sites.

Įvadas

Windows Azure yra labai galinga bei universali platforma, bet dažnai dėl universalumo kenčia patogumas. Pavyzdžiui, norint patalpinti savo Web aplikaciją Windows Azure reikėjo kurti Cloud Serivce projektą su Web role, daryti papildomą konfigūravimą bei kas kartą laukti apie 5 minutes publikavimo metu. Džiugu, kad Microsoft išgirdo vartotojų nuogąstavimus ir pristatė išskirtinai Web puslapiams skirtą sprendimą – Windows Azure Web Sites. Tai yra naujas Windows Azure šeimos narys, priskiriamas debesų talpinimo (angl. cloud hosting) kategorijai.

Windows Azure Web Sites yra optimizuotas darbui su Web aplikacijomis, todėl pasižymi tiek palaikomų platformų (ASP.NET, PHP, Node.js), tiek publikavimo variantų (Visual Studio Publishing, Team Foundation Service, Git) gausa. Ypatingą dėmesį norėčiau atkreipti į du dalykus: Node.js ir Git palaikymą. Kartu su Windows Azure command-line tool for Mac & Linux, galima programuoti Node.js aplikacijas ant Apple ir publikuoti į Windows Azure.

Publikavimas iš Visual Studio

Šiandien parodysiu kaip lengvai galima dotnetgroup.lt puslapį patalpinti į Windows Azure Web Sites (išeities kodą galima pasiimti iš DotNetGroup GitHub puslapio).

 • Jungiamės prie naujojo Windows Azure portaloblog-1
 • Sukuriame naują Web saitą dotnetgroup
  blog-2
 • Iš naujai sukurto Web saito parsisiunčiame Visual Studio publikavimo profilį
  blog-3a
 • Importuojame jį į Visual Studio ir spaudžiame Publish
  blog-4
 • Output lange stebime publikavimo progresą
  blog-5

Viskas! DotNetGroup puslapis pilnai sudiegtas per kelias minutes. Kitoje dalyje parodysiu kaip sudiegti DotNetGroup Windows Azure Web Sites ir Team Foundation Service pagalba.

Patiko (0)

Rodyk draugams